- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wójt Borzęcina wyłącza latarnie, by samorząd miał z czego pomóc przedsiębiorcom

- REKLAMA -

Od dziś na terenie gminy Borzęcin nocą nie będą świeciły latarnie. Wójt Janusz Kwaśniak zdecydował, że oświetlenie uliczne będzie wyłączane o 23.30. – W tym momencie mamy duże obostrzenia jeśli chodzi o kwestie przemieszczania się, więc mieszkańcy o tej porze w godzinach nocnych powinni pozostawać w domach. Natomiast liczę też na wyrozumiałość, bo w tej sytuacji ze względu na kryzys, który dotyka również i dotknie samorząd gminy Borzęcin nie mamy innego wyjścia – mówił samorządowiec na antenie radia RDN.

Powodem takiej decyzji jest oprócz koronawirusa także spodziewany spadek dochodów gminy Borzęcin z tytułu podatków lokalnych oraz udziałów we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Samorządowiec liczy, że ograniczenie oświetlenia pozwoli zaoszczędzić ok. 100 tys. w skali roku.

Od dziś oświetlenie będzie funkcjonować w następujących godzinach:
– włączenie – 20 minut po zachodzie słońca,
– wyłączenie – godz. 23:30.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze Janusz Kwaśniak chce przeznaczyć na pomoc przedsiębiorcom z terenu swojej gminy. Chodzi między innymi o odroczenie podatku od nieruchomości do 30 września, dla firm, których przychody w związku z kryzysem zmniejszyły się o więcej niż 50 procent. Pod uwagę brane jest też zwolnienie z czynszu od wynajmu budynków komunalnych dla firm, które z powodu kryzysu zawiesiły swoją działalność lub były zmuszone do jej ograniczenia tej działalności.

O szczegółach i zakresie pomocy radni zdecydują podczas zaplanowanej na koniec kwietnia sesji RG w Borzęcinie.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Tadek

  17 kwietnia 2020 godzina 20:27

  A jakby tak wójt obniżył sobie pensje i diety radnym o połowę to oszczędności były jeszcze większe bo przecież wybrani zostali i mają służyć dla społeczeństwa a nie tną kosztu zawsze kosztem mieszkańców.

 2. Avatar

  Xxx

  17 kwietnia 2020 godzina 21:10

  Brawo

 3. Avatar

  maciek

  18 kwietnia 2020 godzina 08:42

  sprawy które normalnie nie dało się przepchnąć wcześniej bo zawsze był opór teraz uda sie załatwić od ręki. Miejmy nadzieje, że gminy wykorzystają to do likwidowania cześci biurokracji, niepotrzebnych wydatków i oczyszczenia tych stajni Augiasza

 4. Avatar

  Natalia

  19 kwietnia 2020 godzina 08:28

  Masakra. Jak dojdzie do jakiegoś nieszczęścia przez niedoswietlenie dróg, poboczy albo nie daj Boże jakiejś tragedii, nawet przez dziki które to sobie coraz więcej pozwalają uzytkując drogi, ciekawe gdzie wtedy będą winnych szukać i się tłumaczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra