- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴 Wojewoda przekaże dziś do szpitala trzy nowe respiratory

- REKLAMA -

To odpowiedź na trudną sytuację w Szpitalu Powiatowym w Bochni. O pomoc lecznicy we wtorek zaapelował do Łukasza Kmity poseł Stanisław Bukowiec. Decyzja była natychmiastowa. Dziś do szpitala trafią trzy nowe respiratory.

To kolejne aparaty. Przypomnijmy, że wczoraj Zarząd Powiatu zdecydował o zakupie dwóch urządzeń. Także one mają trafić dziś do bocheńskiej lecznicy.

Sytuacja jest bardzo trudna. Do SOR w Bochni zgłasza się coraz więcej osób z podejrzeniem koronawirusa. To nie tylko seniorzy, ale także młodsi mieszkańcy powiatu bocheńskiego, którzy wymagają hospitalizacji, także przy użyciu respiratora.

Wszystkie urządzenia, którymi dysponuje szpital mają pełne obłożenie, a to oznacza, że ze względu na braki sprzętowe pacjenci byli odsyłani do innych placówek. O wolne łóżka z respiratorem na terenie Małopolski było coraz trudniej.

Pięć respiratorów, które trafią do szpitala zdecydowanie poprawi sytuację. Wszystko wskazuje na to, że to jednak jeszcze nie koniec. Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że zakup kolejnych dwóch respiratorów rozważa jeden z samorządów powiatu bocheńskiego.

2 komentarze

2 Comments

  1. AQQ

    31 marca 2021 godzina 07:16

    Szkoda, że powiat nie podjął decyzji o kupnie nie dwóch a większej ilości respiratorów. Wówczas ci co chcą przejmować szpitale powiatowe przekazali by pewnie większą ilość chcąc mieć przy czym robić sobie zdjęcia i mieć czym się chwalić.

  2. pamiętliwy

    06 kwietnia 2021 godzina 20:06

    SZKODA ŻE WŁADZA MIEJSKA I WÓJTOWIE OKOLICZNYCH GMIN OLALI APEL GRUPY RADNYCH SPRZED ROKU O ZAKUPIENIE KILKU RESPIRATORÓW. TERAZ RAPTEM SIĘ OBUDZILI – DOPIERO JAK SIĘ LEJE KREW I LUDZIE SĄ WYWOŻENI DO INNYCH SZPITALI ODDALONYCH O KILKADZIESIĄT KILOMETRÓW. CZY TO LENISTWO CZY ZAWZIĘTOŚĆ POLITYCZNA ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra