- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wiśnicki plastyk z piękną salą gimnastyczną DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Michał Nieć
- REKLAMA -

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu ma nowoczesną salę gimnastyczną. Właśnie zakończyła się jej budowa. Inwestycja realizowana przez dwa lata przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochłonęła 3,1 mln zł.

W nowo oddanym budynku sali gimnastycznej oprócz boiska znajduje się  zaplecze sanitarne, pomieszczenie dla nauczyciela, pracownia podstaw projektowania i siłownia, a także na piętrze balkon techniczny, magazyny i studio fotograficzne.

Sala gimnastyczna jest połączona z internatem przewiązką. To niezwykłe udogodnienie dla uczniów i nauczycieli, którzy w porze zimowej nie będą musieli wychodzić na zewnątrz.

W ramach inwestycji powstał kompleks budynków połączonych ze sobą korytarzami: budynek główny, internat (już połączony ze szkołą przewiązką) i sala gimnastyczna. Co istotne obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Nowa sala gimnastyczna będzie wspomagać ważne dla naszej szkoły  przedsięwzięcia otwarte na szeroką publiczność: coroczną wystawę końcoworoczną prac uczniów, ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, dzień otwarty szkoły, imprezę, na którą przyjeżdża corocznie kilkaset zainteresowanych osób.  Mając tak dużą przestrzeń wystawienniczą i posiadając sprzęt wystawienniczy będziemy mogli być współorganizatorami ogólnopolskich wydarzeń – podkreśla Elżbieta Kucybała dyrektor szkoły.

Zdjęcia: Michał Nieć, nauczyciel fotografii artystycznej

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra