- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wilki w Krzeczowie! Przedstawiciele gminy Rzezawa zaapelowali do mieszkańców o zachowanie ostrożności!

- REKLAMA -

W Krzeczowie w piątek rano pojawiła się wataha wilków. Zwierzęta były widziane w okolicy ul. Piaski. Samorząd Rzezawy zaapelował do mieszkańców o ostrożność.

– Apelujemy o zabezpieczenie zwierząt gospodarskich oraz domowych, zachowanie ostrożności, a także zaprzestanie uprawiania aktywności na świeżym powietrzu w tym rejonie. Przestrzegamy przed dokarmianiem tych zwierząt i pozostawianiem odpadków spożywczych wokół domostw – czytamy w komunikacie na stronie gminy.

Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z ludźmi, nawet, jeśli zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu jedzenia. Najczęściej, jeśli podchodzą w nocy w pobliża siedzib, to ludzie nawet o tym nie wiedzą.

-Jednak wilki, podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachować się nieobliczalnie, jeśli są wystraszone, chore lub zranione, a szczególnie wówczas, gdy zostaną oswojone – dokarmiane i przyzwyczajane do pobytu blisko siedzib ludzkich – informuje samorząd Rzezawy.

Wilk szary – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych zamieszkującego lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry Eurazji i Ameryki Północnej. Gatunek o skłonnościach terytorialnych. Zwykle terytorium zajmowane przez watahę to 100-300 km² ale wielkość ta zależy od dostępności pokarmu i terenu.

Stada wilków liczą do 20 osobników, zwykle jednak są znacznie mniej liczne, będąc grupą rodzinną składającą się z pary rodzicielskiej, młodych i ewentualnie części wilków z poprzedniego miotu.

7 komentarzy

7 Comments

 1. Avatar

  gość

  13 maja 2023 godzina 09:57

  Chciałbym zakomunikować że wilki widywane są w całym powiecie bocheńskim , brzeskim, limanowskim gdzie z tych rejonów pochodzą zdjęcia.Wyrządzają szkody w postaci zagryzionych zwierząt hodowlanych.To nie jedyne zagrożenie.Otóż dzięki różnym związkom kół łowieckich zostały tu sprowadzone co powoduje ucieczkę zwierzyny z lasu w rejony zabudowań więc nikt nie powinien być zdziwiony jak pod oknami domów spodka sarnę ,łanię czy dzika .Podziękujmy myśliwym za przemyślaną gospodarkę łowiecką.

  • Avatar

   Teżgość

   14 maja 2023 godzina 12:26

   Większych bzdur dawno nie widziałem.
   Koła łowieckie z pewnością nie sprowadzają wilków do lasu. Sarny i jelenie to też nie UFO i raczej można je spotkać a nie spodkać.
   Przemyślana gospodarka łowiecka to ostatnia rzecz za którą można „myśliwym” dziekować.
   Panie komunikatorze przestań siać defetyzm. Wilk ludzi się boi i przed nimi ucieka. Przestańcie wywalać odpady do lasu i zadbajcie lepiej o swoje podwórka, „gospodarze”.

 2. Avatar

  prezes.Janek

  13 maja 2023 godzina 13:17

  wczoraj idąc na spacer w puszczy niepolomickiej widzialem w ok.baczkowa 4 tygrysy pręgowane. zaczalem uciekać i …………obudzilem sie w swoim lozku .

  • Avatar

   Bochnianin

   13 maja 2023 godzina 15:56

   Czy Ty uważasz się za mądrego? Bo ja mam duże wątpliwości że taki jesteś…

  • Avatar

   Anonim

   13 maja 2023 godzina 16:57

   Janek Ty kończył „Uniwersytet Bocheński”?

 3. Avatar

  Anonim

  13 maja 2023 godzina 15:34

  Prezes Janek napisz do jakiej chodziłeś szkoły bo wsyd jak cholera czytać te Twoje wypociny !!!

 4. Avatar

  Andrzej

  15 maja 2023 godzina 01:30

  Para wilków była widziana w Cerkwi podobno to Basior i Wadera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra