Wydarzenia

Wieliczka. „Niedokończona historia” promocja książki o Januszu Kuligu ZDJĘCIA

Fot. Wojtek Salamon

Po brzegi była wypełniona sala kominkowa w hotelu Turówka w Wieliczce podczas promocji książki „Niedokończona historia”. Jest to opowieść o Januszu Kuligu, tragicznie zmarłym kierowcy rajdowym. Wyjątkowa opowieść, bo składająca się z 26 wywiadów z bliskimi, przyjaciółmi i współpracownikami pochodzącego z Łapanowa mistrza kierownicy.

W pierwszej oficjalnej promocji książki (będzie ich więcej m. innymi zaplanowana jest na 15 kwietnia w Bochni), którą poprowadził Michał Błażek Wasilewski, udział wzięli prawie wszyscy rozmówcy Agnieszki Goli: Helena Kulig i Jan Kulig, Ewa Bachula, Tatiana i Jan Kocjanowie, Maciej Szczepaniak, Emil Horniacek, Maciej Wisławski, Krzysztof Hołowczyc, Robert Gryczyński, Michał Kościuszko, Michał Bębenek, Marek Handwerker, Ryszard Greggio, Andrzej Kuśnierz, Wojciech Pischinger, Tomasz Pacek, Andrzej Piechnik, Janusz Lisowski, prof. Jan Blecharz, Marcin Kaliszka, Andrzej Karaczun, Michał Flajszer. Opowiadali o Januszu, podkreślając, jak wyjątkowym był człowiekiem.

– Dziękujemy za tę książkę autorce, a także wszystkim, którzy brali udział w powstaniu „Niedokończonej historii” – podkreślał Jan Kulig ojciec zmarłego kierowcy rajdowego.

Agnieszka Gola przyznała, że pracy nad książką towarzyszyły duże emocje. Pojawiały się przy wielu wywiadach, nie raz trzeba było przerywać rozmowę zwłaszcza, gdy dochodziła ona do tematu tragicznego wypadku – wspominała.

„Niedokończona historia” to trzecia książka Agnieszki Goli. Jest ona autorką „110 %. Poznaj prawdziwe oblicze sportu” i „Prawdziwy Tal(a)ent”.

Pomysł, by opowiedzieć światu o Januszu Kuligu, narodził się w 2016 roku podczas memoriału jego imienia, organizowanego od wielu lat w Wieliczce. Agnieszka Gola pokazywała na nim swój film „110%”.

Książka zawiera także mnóstwo niepublikowanych do tej pory fotografii z rodzinnego albumu, ale także wykonywanych przez zawodowych fotoreporterów. Zdjęcie okładkowe wykonał Marcin Kaliszka.Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra