- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Więcej kwiatów w centrum Brzeska ZDJĘCIA

Fot. UM Brzesko
- REKLAMA -

Niemal cała załoga Miejskiego Ośrodka Kultury przy pomocy ze strony pracowników Urzędu Miejskiego oraz Brzeskich Zakładów Komunalnych zamontowała na brzeskim Rynku nowe donice wypełnione barwnymi kwiatami.

W ten sposób zakończony został ostatni etap realizowanego przez MOK od dwóch lat projektu polegającego na rewitalizacji zieleni miejskiej w zabytkowej części miasta, ze szczególnym uwzględnieniem jego centralnego placu, będącego miejscem organizacji wielu wydarzeń kulturalnych, a także przestrzenią do relaksu i towarzyskich spotkań mieszkańców.

Efekty tej pracy można podziwiać każdego dnia, warto jednak wybrać się na Rynek w najbliższą sobotę, kiedy to o godzinie 19.00 rozpocznie się pierwszy w tym roku koncert w ramach tradycyjnego już Muzealnego Muzycznego Balkonu, organizowanego przez MOK.

Będzie można spędzić miło czas w barwnej scenerii, a przy okazji wysłuchać wakacyjnych utworów w wykonaniu Marii, Kokoszki, Małgorzaty Nawrot, Agnieszki Kokoszki i Kornelii Wody.

Koszt realizacji trzeciego etapu rewitalizacji zieleni wyniósł 10 tysięcy złotych i został w całości pokryty z grantu otrzymanego przez MOK jako nagroda w 8. edycji konkursu IniJaTyWy organizowanego przez Carlsberg Polska S.A. we współpracy z firmą Interseroh oraz Urzędem Miejskim.

Przypomnijmy, że wśród nagrodzonych instytucji i stowarzyszeń z terenu gminy w tym roku zostały nagrodzone także Koło Gospodyń Wiejskich „Szpilki” w Buczu, Ochotnicza Straż Pożarna w Buczu, Instytut Rozwoju Regionalnego – Stowarzyszenie z Poręby Spytkowskiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łoniowej.

4 komentarze

4 Comments

 1. Rozbawiona

  18 lipca 2021 godzina 09:56

  Sukces na miare odnowionego Brzeska

 2. Zniesmaczona

  18 lipca 2021 godzina 09:58

  Miesiąc wakacji prawie minął, a MOK połapał się że można coś na rynku zorganizować. BRAWO WY

 3. Eko

  18 lipca 2021 godzina 13:09

  Niech się burmistrz Bochni przypatrzy i nauczy dbać o zieleń a nie tylko betonoza,drzewa w doniczkach i smażenie jak na patelni.

 4. ANNA

  21 lipca 2021 godzina 11:51

  Wróciłam z Mazur tam miasteczka toną w kwiatach aż chce się tam wracać.Brać przykłady z pięknych miast bo to wizytówka miasta do którego chce się zaglądać.Pozdrawiam ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra