- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Węgorzewska, Trojanowska, Rusowicz, Miśkiewicz, Piekarczyk, Cugowski i Polaski to gwiazdy 13. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

- REKLAMA -

Mimo pandemii i wielu obaw 13. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” odbędzie się. Zdaniem organizatorów tegoroczna edycja, opóźniona z wiadomych względów może być najlepsza. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem. Finał zaplanowano na 8 października w Hali Widowiskowo-Sportowej. Wcześniej odbędą warsztaty dla uczestników i ciekawe wydarzenia towarzyszące.     

Szacun dla Was za to, że się nie poddajecie i mimo trudnego czasu organizujecie dla nas wszystkich to cudowne święto muzyczne w tym kawałku nieba na ziemi, jakim jest Bochnia. Życzę Wam sił i wytrwałości, przede wszystkim zdrowia i wierzę, że nasza wielka rodzina muzyczna spotka się niebawemnapisała na Facebooku Magdalena Wywiał, jedna z zakwalifikowanych uczestniczek.

I oby tak się stało, bo program zapowiada się bardzo ciekawie.

6 – 7 października

  • Warsztaty dla uczestników

8 października

  • godz. 11.00 Uroczyste rozpoczęcie i przesłuchania konkursowe
  • godz. 18.00 Gala Festiwalowa – Koncert Laureatów i Jurorów

Wydarzenia towarzyszące:

  • Muzyka i Obraz… czyli otwarcie wystawy Walerego Siejtbatałowa, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje ustami oraz recital Alicji Węgorzewskiej  (5 października),
  • Muzyka i Film… czyli reportaż Moniki Meleń „Rogal daje radę”, spotkanie z autorką i bohaterem, niepełnosprawnym fotografikiem Arturem Rogalskim oraz recital Wojciecha Cugowskiego (6 października),
  • Muzyka i Teatr… czyli spektakl „Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu niepełnosprawnych artystów krakowskiego teatru Exit (7 października).

Jurorzy: Alicja Węgorzewska, Izabela Trojanowska, Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Marek Piekarczyk, Wojciech Cugowski i Maurycy Polaski.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników Festiwalu i uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który wraz ze Stowarzyszeniem „Kropla Dobroci” jest organizatorem festiwalu warsztaty odbywać się będą poza szkołą, w miejscu zakwaterowania uczestników.

Pomieszczenia w których zostaną zorganizowane warsztaty, wydarzenia towarzyszące oraz Gala Festiwalowa będą cały czas oczyszczane przez najnowocześniejsze urządzenia „Sterylis”, które bezpłatnie wypożyczy firma MILOO Electronics.

Wstęp na Festiwalową Galę Laureatów oraz wydarzenia towarzyszące możliwy będzie za okazaniem bezpłatnych wejściówek.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra