- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Zobacz, jakie atrakcje przygotowano? PROGRAM

- REKLAMA -

Bocheński Szlak Portretowy, Stacja Archeologiczna Rynek 1, Spotkanie z Siostrą Chmielewską  i red. Jackiem Pałasińskim, Jesienne Impresje Folklorystyczne w Artystycznej Dolinie Raby czy w Borówkowym Roju to tylko nieliczne z nowości, w których będzie można uczestniczyć podczas Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji znalazło się ponad 50 punktów na weekendowej mapie zwiedzania.  Weekend z zabytkami rusza w piątek 9 września i rozpocznie się od pikniku lokalnych smaków, warsztatów ceramicznych i wikliniarskich przy bocheńskim Rynku.

Oprócz perełek Bocheńszczyzny jak Kopalnia Soli w Bochni, Zamek w Wiśniczu czy Kościółek Św. Leonarda, będzie można udać się na spacer szlakiem ludzi teatru, literatów i malarzy. Zapraszamy na spacery tematyczne do  Bochni, Lipnicy i Wiśnicza. Nowością będzie spacer na Pasierbicką Górę i Kamionną.

Nie zabrakło pięknych drewnianych kościółków, które będzie można zwiedzić w Pogwizdowie, Sobolowie czy Rajbrocie.

W sobotę przewidziano spotkanie z archeologią!

W sobotnie przedpołudnie przygotowano warsztaty dziennikarsko – fotograficzne, zaś popołudniu wernisaż wystawy fotografii Stefani Gurdowej w Kowalska Gallery oraz spotkanie z Siostrą Małgorzatą Chmielewską i Jackiem Pałasińskim.

Podczas weekendu nie zabraknie smakowitych akcentów w Cichawce odbędzie się rekreacyjna zabawa z historią kuchni w tle, wyjątkowych win będzie można zasmakować  w Chroniowie, zaś w gospodarstwie u Kiejdów oprócz pogadanki o pszczołach, będzie mini-piknik z grillem.

Na zakończenie spotkania z zabytkami przygotowano II Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych, którego trasa przebiegać będzie przez Bochnię, Żegocinę, Lipnicę Murowaną i Nowy Wiśnicz. Meta zlotu będzie w Bochni w Parku Rodzinnym Uzbornia, gdzie dodatkowo odbędzie się ekopiknik z animacjami dla dzieci.

Ilość wydarzeń, miejsc czy spotkań jest tak duża, że ciężko wymienić wszystkie, dlatego najlepiej wejść na stronę www.zabytki.powiatbochenski.pl lub odebrać mapę z bocheńskiego starostwa.

Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra