- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

We wtorek i środę w bocheńskim ZUS – Dni Seniora

- REKLAMA -

ZUS w Bochni zaprasza seniorów na dwudniowe konsultacje. Odbędą się we wtorek i środę (4 i 5 października) w Inspektoracie ZUS  przy ul. Kazimierza Wielkiego 48, w godz. 10.00 – 13.00. Ponadto we wtorek (4 października) seniorzy będą mogli skorzystać z dyżuru telefonicznego. Konsultacje i dyżur telefoniczny są jednymi z wydarzeń Dni Seniora w ZUS, które odbywają się w październiku.

W czasie tych dwóch dni (4 i 5 października) seniorzy będą mogli się dowiedzieć, jak załatwiać sprawy w ZUS elektronicznie, czyli m.in. co to jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS,  jak założyć profil PUE, jakie dokumenty można złożyć przez PUE, jak zarezerwować i anulować wizytę stacjonarną w placówce ZUS przez PUE, a także  jak umówić się na e-wizytę.  

Eksperci ZUS będą również odpowiadać na pytania o świadczenia emerytalno-rentowe, m.in. kiedy przysługuje prawo do przeliczenia emerytury i renty, jak zmienić dane osobowe lub adresowe, kiedy, gdzie i w jaki sposób złożyć dokumenty oraz jakie korzyści daje posiadanie konta w banku. Zainteresowane osoby otrzymają najnowszy numer ZUS dla Seniora.

Dodatkowo w środę (4 października) w godz. 10.00 – 13.00 pod numerem telefonu 14 632 76 73 odbędzie się dyżur telefoniczny. Specjaliści ZUS wytłumaczą jakie są korzyści z bezgotówkowego pobierania świadczeń emerytalno-rentowych i jak zmienić sposób ich pobierania.

Hasło tegorocznych Dni Seniora to „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Wydarzenia w ramach Dnia Seniora będą odbywały się przez cały październik i mają charakter informacyjny. Udział w nich jest bezpłatny. Więcej informacji oraz harmonogram zdarzeń na naszej stronie internetowej: www.zus.pl/senior.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra