- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Szczepanowie powstanie hala sportowa. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą

W brzeskim magistracie podpisano umowę na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szczepanowie. Dokument parafowali burmistrz Tomasz Latocha oraz Leszek Biały, prezes zarządu krakowskiej firmy Galicja Sport z.o.o. Koszt inwestycji to blisko 2,5 mln zł.

Zakres prac obejmuje wykonanie sali sportowej wraz z łącznikiem z budynkiem szkoły oraz niezbędną infrastrukturą techniczną (wraz z zagospodarowaniem otaczającego obiekt terenu). Budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku, a cała inwestycja będzie oddana do użytku wiosną roku przyszłego.

Obiekt mający powstać w Szczepanowie jest jednym z trzech, które brzeski samorząd ujął w planach dotyczących rozbudowy przyszkolnej bazy sportowej.

Urząd Miejski już od kilku miesięcy dysponuje kompletną dokumentacją techniczną dotyczącą budowy podobnych sal także w Buczu i Porębie Spytkowskiej. Wszystkie one będą połączone z budynkami szkolnymi za pomocą przewiązek, których parametry będą dostosowane do konfiguracji terenu. Na płytach głównych każdej sali (o niestandardowych wymiarach) wytyczone będą boiska do piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i badmintona. 

– Chcemy stworzyć uczniom wszystkich podległych nam placówek oświatowych jednakowe możliwości równomiernego rozwoju sportowego. Funkcjonowanie takich obiektów to również poprawa warunków treningowych dla stowarzyszeń prowadzących zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

Środki finansowe na budowę tzw. hali łukowej w Szczepanowie są w budżecie gminy zabezpieczone. Niezależnie od tego brzeski samorząd czyni starania o pozyskanie dofinansowania na realizację wszystkich trzech inwestycji.

Parametry hali sportowej w Szczepanowie

 • Kubatura budynku: 3936,89 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 547,09 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 581,95 m2
 • Wysokość budynku: 9,16 m
 • Długość i szerokość hali: 31,36 x 16,21 m
 • Minimalne rozmiary boiska: 24 x 12 m
 • Długość i szerokość łącznika: 9,00 x 4,30 m
2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  gość

  30 stycznia 2023 godzina 15:57

  Tylko patrzeć jak zjadą się z łopatami , pan Gawron, pani Szczurek , wojewoda ,pan Sak i inni.Nie myślcie sobie że będą nimi pracować, tylko pstryk i już ich nie ma.A później na otwarcie brawa jak w przypadku bankomatu co wypłaca wam Wasze pieniądze a wszyscy mu biją brawa.

 2. Avatar

  Brawo burmistrz KBR

  30 stycznia 2023 godzina 20:50

  No i fajnie,dużo się dzieje dobrego.A w Bochni urzedasy się uparcie trzymają beznadziejnej niby rewitalizacji na plantach i kolejna betonoza w planach i jak najwięcej wychlastac zieleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra