- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dziś zbiórka makulatury przy kościele pw. św Pawła w Bochni

- REKLAMA -

Ostatnia edycja akcji „Makulatura na misje” odbędzie się dziś przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni. Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7.00 -16.00. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na wykończenie sal przedszkola w Kamerunie.

– Według informacji S. Kolbeny, którą mieliśmy zaszczyt gościć w kościele św. Pawła Ap. w niedzielę 3.10.2021 r, do otwartego na początku września br. przedszkola i szkoły podstawowej zgłosiło się 250 dzieci. Codziennie przychodzą rodzice z prośbą o przyjęcie następnych dzieci. Brak wykończonych następnych sal i podstawowego sprzętu na razie to uniemożliwia – wyjaśnia Maria Ślusarz ze Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Dlatego Organizatorzy akcji „Makulatura na misje”zapraszają, do przyłączenia się do sobotniej edycji akcji.

Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się teraz przy ul. KRZYŻANOWICKIEJ 68 (przedłużenie ul. Wygoda) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii parafialnej przy parafii św. Pawła Ap. lub organizatorom Akcji „Makulatura na Misje” w dniu zbiórki.

-Każdy przekazany przez nas kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt przedszkole w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde stolicy Kamerunu. Pomóżmy dzieciom ulicy – dodaje Maria Ślusarz.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra