- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W sobotę basen w Bochni nie zostanie otwarty. Potrzeba więcej czasu na ponowne ogrzanie obiektu

Nie wiadomo, kiedy ponownie zostanie otwarta Kryta Pływalnia w Bochni. Wczoraj przedstawiciele pływalni opublikowali komunikat, z którego wynika, że planowana do soboty przerwa zostanie wydłużona. Tymczasem dziś na posiedzenie RM w Bochni wybierają się przedstawiciele klubu pływackiego.

Chcą przekonać radnych, że przedłużanie przerwy w działalności basenu, nie jest dobrym rozwiązaniem. Przedstawiciele klubu pływackiego, ratownicy, ale też rodzice dzieci trenujących na basenie w Bochni w grudniu napisali list do burmistrza. Pisaliśmy o tym tutaj ZOBACZ.

Kryta Pływalnia w Bochni jest zamknięta od 17 grudnia. Przerwa to przede wszystkim pokłosie wzrostu cen za ciepło. Rachunki z końca ub. roku są wyższe kilkakrotnie od tych z roku 2021. Dodatkowym problemem była też awaria silnika. Ta została już jednak usunięta.

– W związku z tym rozpoczęliśmy ponowne ogrzewanie powietrza hali basenowej. Awaria silnika przyczyniła się jednak znacząco do dalszego wychłodzenia obiektu, dlatego szybkie uruchomienie pływalni (wstępnie planowane na najbliższą sobotę) w tej sytuacji będzie po prostu niemożliwe – poinformowali przedstawiciele basenu, dodając, że o ponownym uruchomieniu pływalni poinformują w oddzielnym komunikacie.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Po co taki dyrektor

    26 stycznia 2023 godzina 20:36

    Może w maju,może w lipcu bo wtedy będzie cieplej co nie ? dyrektorku za 5 groszy.Ale pensje się bierze za nic nie robienie hmm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra