- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W piątek pląsy, tany oraz piknik na bocheńskim Rynku

- REKLAMA -

Jesteście gotowi na niezapomnianą zabawę w rytmie muzyki, pysznego jedzenia i pełną emocji atmosferę? To wszystko już w najbliższy piątek na bocheńskim Rynku podczas inauguracji Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

W piątek na Rynku czeka na Was moc atrakcji. W skrócie dla dzieci warsztaty archeologiczne, ekologiczne i florystyczne. Piknik regionalnych smaków z ogródkiem piwnym. Animacje dla dzieci i foto budka. Na deskach pokazy taneczne a na zakończenie potańcówka.

Piątkowe popołudnie rozpoczniemy od pikniku produktów regionalnych oraz warsztatów. Od godz. 16.00 do 21.00 będziecie mogli spotkać przy Pierzei Rynku: kawy z Planety  Kawy, miody z Pasieki u Kiejdów, wina od Tovino, sery z Katrovi, piwo z Browaru Hopkultura i pierogi od Babci Władzi. Ogródek piwny z grilem przygotuje restauracja U Zygmunta z Nowego Wiśnicza. Nie zabraknie słodkości od Chantilly i lodów z Ciachomanii. Będzie również szkoła językowa Helen Doron. Natomiast Kwiaciarnia Mimoza poprowadzi warsztaty z plecenia wianków.

Dzieciaki i młodzież będą mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych podczas których, zaprojektują ekotorbę. Najciekawsza torba zostanie nagrodzoną hulajnogą i ekogadżetami. Organizator zapewnia torby oraz materiały do wykonania pracy, a każdą wykonaną pracę oprócz udziału w konkursie głównym, będzie można zatrzymać na własność.

A co dla starszych? Będziemy rozmawiać o roli roślin oczyszczających powietrze oraz łąk kwietnych w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Będzie można wymienić stare baterie na  roślinę oczyszczającą powietrze oraz nasiona łąki kwietnej. Jeśli zapomnisz baterii nic się nie martw – jeśli prawidłowo rozwiążesz quiz czekają na Ciebie inne ekogadżety!

W poszukiwaniu tajemniczej pieczęci to temat warsztatów archeologicznych, w których również będzie można wziąć udział. Tym razem nasz archeologiczny pociąg zatrzyma się na Stacji w Roku 1651… Co wydarzyło się w mieście? Jaką tajemnicę kryje zagadkowa pieczęć? Czy Misja odnajdzie zaginione artefakty?…Dołącz do naszych poszukiwań i Ekspedycji badawczej! Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona!.

Urocze chwile, będzie można uwiecznić w foto budce. Nie zabraknie animatorek z Pracowni RERUM, które umilą czas najmłodszym mieszkańcom.

A co wieczorem? Od godz. 18.00 zapraszamy na pląsy i tany na dechach, które rozpocznie pokaz fragmentu spektaklu BODY w reżyserii Gabrysi Jacak, następnie wystąpi grupa Bachata ladies pod kierunkiem Pauliny Czachór, a wspólną naukę tańca Jerusalema poprowadzi Urszula Węgrzyn Sowa z Dance &Fitness House.

O godzinie 19.00 pierwszy raz w historii Bochni, odbędzie się potańcówka z DJ Piotr Łapers Łapa. 

To będzie idealna okazja, żeby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, nacieszyć się pysznym jedzeniem oraz odkryć nowe pasje. Przygotujcie się na świetną zabawę i wspólną radość!

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia.

Program:

 • 16.00 – 21.00  Piknik lokalnych smaków 
 • 16.30 W poszukiwaniu tajemniczej pieczęci – warsztaty archeologiczne dla dzieci
 • 18.00 Inauguracja Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego
 • 18.10 Pokaz fragmentu spektaklu BODY w reżyserii Gabrysi Jacak
 • 18.25 Występ grupy Bachata ladies by Paulina Czachór
 • 18.40 Wspólna nauka tańca jerusalema z Urszula Węgrzyn Sowa
 • 19.00 -23.00 Potańcówka na dechach  z DJ Piotr Łapers Łapa 

Natomiast w sobotę i niedzielę kolejne atrakcje w ramach Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Jego pełny program znajdziecie na stronie zabytki.powiatbochenski.pl.

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Avatar

  Podatnik -sponsor Suzuki

  05 września 2023 godzina 20:37

  Powiat i starosta coś robią dla mieszkańców a gburmiszcz i urzedasy olewka, tylko obiecują i nic tylko same wtopy i afery i wydatki na bzdury i ciągle podwyżki,opłaty i jeszcze służbowe auto i paliwo za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra