- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Nowym Wiśniczu zostanie uruchomiona Szkoła Muzyczna I stopnia

- REKLAMA -

Ruszył nabór do Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Wiśniczu na rok szkolny 2023/2024. Wnioski można składać do 23 maja. Dla zainteresowanych zaplanowano kursy przygotowawcze. Inicjatorką powstania szkoły muzycznej w Nowym Wiśniczu jest burmistrz, Małgorzata Więckowska.

We wrześniu ub. roku zawarte zostało porozumienie pomiędzy Gminą Nowy Wiśnicz a Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na mocy którego Gmina Nowy Wiśnicz uzyskała zgodę na utworzenie i prowadzenie Szkoły Muzycznej I stopnia.

W grudniu Radni Gminy Nowy Wiśnicz podjęli uchwałę o utworzeniu 1 września 2023r. Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Wiśniczu.

Naukę w niej będą mogli rozpocząć uczniowie, którzy pomyślnie przejdą rekrutację. Istnieje możliwość przyjęcia do klasy wyższej niż pierwsza

Decyzja o przyjęciu do wnioskowanej klasy zostanie podjęta na podstawie egzaminu kwalifikacyjnego, liczby chętnych i ostatecznej decyzji o uruchomieniu klas programowo wyższych niż pierwsza.

W szkole muzycznej kształcenie mogą rozpocząć dzieci w wieku od 6 do 16 roku życia. Przewidziano szkolenie gry na instrumentach: akordeon, fortepian, skrzypce, perkusja, flet, klarnet, saksofon, trąbka i gitara.

Wnioski o przyjęcie do Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Wiśniczu można składać do 23 maja 2023r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu lub podpisany i zeskanowany wniosek można przesłać na adres mailowy szkoły: rekrutacja@smwisnicz.pl

Bezpłatne kursy przygotowawcze odbędą się w 13 maja 2023r. w godz. 10.00-12.00, 20 maja 2023r. w godz. 10.00-12.00 w sali widowiskowej MOK, Rynek 39 w Nowym Wiśniczu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra