- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Nieprześni powstanie nowy most. Podpisano już umowę z jego wykonawcą

- REKLAMA -

Już niebawem mieszkańcy przejadą nowym mostem, który powstanie w Nieprześni. W obecności starosty Adama Korty i członka zarządu Rafała Rudki, dyrektor PZD Tadeusz Białka podpisał umowę z Przemysławem Birkowskim wykonawcą prac. Prawie 950 tysięcy złotych wyniesie budowa nowego mostu, który powstanie do końca roku.

Wykonawca w ramach umowy musi rozebrać istniejący tzw. „mały most” a w jego miejsce wybudować nowy obiekt inżynierski. Ponadto położony zostanie nowy asfalt na dojazdach do mostu, przebudowie i umocnieniu ulegnie także odcinek potoku jak również powstanie kanalizacja deszczowa i przebudują rów.

– Cieszę się, że to już kolejna inwestycja drogowa, którą uda nam się zrealizować jeszcze w tym roku. Prace drogowe trwają w wielu miejscach na terenie naszego powiatu. W chwili obecnej w Kierlikówce i Łąkcie Dolnej kładziemy nową nawierzchnię, a w Łąkcie Górnej już została położona. Rozpoczęliśmy także prace w Królówce i Rzezawie na Pacynkowej. Udało się wprowadzić ruch okrężny w rejonie ulic Poniatowskiego, Trudnej i Brzeskiej. Mogę również zdradzić że w przyszłym tygodniu podpisujemy kolejną umowę na modernizację drogi w Bochni – mówi starosta Adam Korta.

Zadanie jest możliwe dzięki dotacji z rezerwy celowej z Ministerstwa Infrastruktury.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra