- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W niedzielę zlot pojazdów zabytkowych

- REKLAMA -

W niedzielę do Powiatu Bocheńskiego po raz kolejny zawitają zabytkowe pojazdy. Oprócz polskich marek jak Warszawa, Maluch czy Żuk nie zabraknie takich klasyków jak Triumph, Jaguar, Hillman, Mercedes czy Harley WLA. To wydarzenie kończące „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Bochni.

Zabytkowy korowód wyruszy z Bochni o godz. 9.00 i przejedzie ul. Partyzantów, Proszowska, Konstytucji 3-go Maja, Regis, Kraszewskiego, Kościuszki, Kazimierza Wielkiego i Wiśnicką. Następnie drogą wojewódzką nr 965 w kierunku Limanowej przez Nowy Wiśnicz, Muchówkę aż do Żegociny.

O godz. 10.00 uczestnicy zlotu dotrą do Żegociny gdzie przywita ich m.in. kapela ludowa. Na parkingu w centrum miejscowości planowany jest godzinny postój, podczas którego mieszkańcy będą mogli podziwiać zabytkowe „cacka”.

Kolejny przystanek to Lipnica Murowana, do której zlot dotrze około godz. 11.45. Tam również będą czekały na nich atrakcje z prezentacją Gminy Lipnica Murowana oraz możliwością odwiedzenia lipnickiej perełki – Kościółka Św. Leonarda.

O godz. 13.00 planowany jest przejazd w kierunku Wiśnicza przez Bukowiec, aż pod wiśnicki Zamek gdzie dotrą około godz. 13.30.

O Godz. 14.30 planowany jest powrót do Bochni, gdzie około godz. 15.00 w Parku Rodzinnym Uzbornia planowane jest zakończenie zlotu połączone z prezentacją zabytkowych pojazdów oraz piknikiem ekologicznym.

Podczas pikniku będziemy zachęcać mieszkańców Powiatu do zamiany samochodu na rower. W tym celu zapraszamy najpierw do spróbowania swoich sił na  energorowerach. Co to jest energorower? To rower, którym nigdzie nie dojedziemy, ale dzięki któremu napijemy się soku pomarańczowego, a najmłodsi będę mogli wytworzyć bańki mydlane. Jeśli uda nam się podczas pedałowania wycisnąć kubek soku lub powstaną bańki wówczas możemy być pewni że żadna droga do pracy czy szkoły nie będzie nam straszna!

Na uczestników będą czekać ekodoradca z bocheńskiego starostwa, animatorki z RERUM, przedstawiciele firmy Krawczyk, którzy będą prezentować  m. in.  sprzęt do sprzątania samochodów. Na głodomorów zaś będzie czekał Food Truck.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Bochnia, Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz, Gmina Lipnica Murowana oraz Gmina Żegocina.

Przypominamy, tym którzy nie przesłali jeszcze zgłoszenia, o przesłaniu informacji o marce i roczniku na adres jaroslawstachura@wp.pl.

Cały program weekendu z zabytkami można znaleźć na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra