- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W niedzielę w Proszówkach Charytatywny Kiermasz Świąteczny dla Kasi i Marcina

- REKLAMA -

W sierpniu rodzeństwo: Kasia i Marcin muszą opuścić dom dziecka, w którym mieszkają niemal od zawsze. Ponieważ nie mają żadnej rodziny pracownicy tej placówki, wolontariusze chcą im pomóc w usamodzielnieniu się. Cały czas trwa zbiórka na portalu zrzutka.pl. W niedzielę przy kościele pw. Matki Bożej Pięknej Miłości w Proszówkach zaplanowano dodatkowo kiermasz.

Kasia miała niespełna ponad rok, Marcin trochę więcej, kiedy zostali zabrani z domu. Następnie byli wychowankami Domu Małego Dziecka, Pogotowia Opiekuńczego, rodziny zastępczej (9 lat) i znów Pogotowia Opiekuńczego, aż w końcu trafili do Domu Dziecka w Jasieniu.

W sierpniu będą musieli opuścić Dom Dziecka, gdyż tak stanowią przepisy. Jako jedyni spośród wychowanków nie mają gdzie się udać i zamieszkać, nie znają żadnych bliskich krewnych, na których wsparcie mogliby liczyć.

Nigdy nikt z rodziny się nimi nie interesował i nie kontaktował. Nie mogą również liczyć na mieszkanie socjalne, ponieważ na terenie gminy, skąd oboje pochodzą jest duży problem z tego rodzaju pomocą, a powiat nie dysponuje mieszkaniami chronionymi.

Największym marzeniem obojga rodzeństwa jest obecnie posiadanie chociażby najmniejszego ale własnego kąta i dachu nad głową po opuszczeniu placówki. Jest to dla nich cel priorytetowy, który spędza im sen z powiek, powoduje lęk i pojawia się zapytanie „Gdzie my pójdziemy jutro?”.

Kasia uczy się w szkole policealnej w zawodzie opiekun medyczny, ponieważ lubi pomagać innym, kocha również zwierzęta. Obecnie pracuje jako sprzedawca w sklepie (do pracy codziennie dojeżdża rowerem ok 7 km), jednak jej skromne zarobki nie wystarczą na utrzymanie ich obojga i wynajem mieszkania, mimo iż każdą „złotówkę” stara się zaoszczędzić. 

Marcin jest osobą o ograniczonych możliwościach intelektualnych i ma trudności z podjęciem pracy, mimo szczerych jego chęci i wielu prób podjęcia pracy jest w stanie wykonywać tylko najzwyklejsze czynności wymagające aktywności fizycznej.

W sprawie „POMOCY DLA KASI I MARCINA” lub jakichkolwiek pytań można kontaktować się w każdej chwili pod NR TEL. 698-897-255 (Beata Dybel [ p.Jemioło wg wpisu w KRS ] – osoba odpowiedzialna za prowadzenie profilu na ZRZUTKA.PL oraz bezpośredni wychowawca Kasi w Domu Dziecka i członek Stowarzyszenia „Samarytanin”) lub z Dyrekcją Domu Dziecka w Jasieniu TEL.14/66-305-81 (Pn.-Pt., w godz. 8-16).

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra