- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W niedzielę turniej rycerski w Dębnie, a po nim koncert zespołu DŻEM i Fireshow – PROGRAM

- REKLAMA -

To będzie wyjątkowe wydarzenie. W niedzielę do Dębna przyjadą rycerze i wojsko. Od godz. 16:00 rozpoczną się, w zamkowej fosie, pokazy grup rekonstrukcji historycznych. Zobaczymy jednostki z różnych epok. Od rycerzy średniowiecznych z XIV wieku, aż po II wojnę światową. Na finał przewidziano koncert zespołu Dżem i Fireshow. Wstęp wolny.

Dodatkowo w niedzielę wystąpią grupy kaskaderów konnych z niezwykle atrakcyjnym, dynamicznym pokazem. Jedną z najatrakcyjniejszych tegorocznych prezentacji rekonstrukcyjnych będzie zapewne wielki pokaz husarski! Tradycyjne turniejowe zmagania rycerzy o „Złoty Warkocz Tarłówny” rozpoczną się ok. godz. 18:30.

Dodatkowo na przybywających miłośników historii wojskowości, militariów będzie czekało otwarte obozowisko z grupami rekonstrukcyjnymi, dioramami, stoiska promocyjne różnych rodzajów Wojska Polskiego, Straży Granicznej czy Policji, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mogli realnie „dotknąć” historii i wyposażenia prezentujących się grup i jednostek oraz pasjonatów broni.

W tym roku prezentacje współczesnego uzbrojenia Wojska Polskiego będą prezentować także Zakłady Mechaniczne z Tarnowa wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dla miłośników czasów średniowiecznych, czekać będzie prawdziwe edukacyjne miasteczko! W nim to znajdziemy obóz średniowieczny, gry i zabawy średniowieczne (strzelanie z łuku do tarczy , rzucanie włócznią, toporkami i nożami do celu, wyścigi drużyn w drewnianych nartach, walki na worki na równoważni, „młynek rycerski” -okręcanie się na mieczu i ścinanie Kapusty, walki na specjalne treningowe, bezpieczne miecze w kaskach, przeciąganie liny, zmagania siłaczy: rzut kolczugą, bieg damy i rycerza, czy gra w boulle. Strefa edukacji i obozowiska będzie w tym roku znajdowała się w specjalnie wydzielonej, bezpiecznej lokalizacji obok głównej areny turniejowej.

Muzyczny finał tegorocznych Międzynarodowych Spotkań z Dziedzictwem i Historią Wojskowości będzie niewątpliwie jednym z ważniejszych kulturalnych plenerowych wydarzeń w regionie. W tym roku w przepięknych plenerach parkowych dębińskiego zamku wystąpi dla Państwa żywa legendy polskiej muzyki – Zespół Dżem! Koncert rozpocznie się o godz. 20. na dużej scenie w zamkowej fosie. Na zakończenie tegorocznych „Międzynarodowych Spotkań z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023 na Zamku w Dębnie” ok godz. 21 zaplanowano Fireshow (wyjątkowy spektakl światła, laserów, sztucznych ogni i muzyki).

Dodatkowo, dzień przed wydarzeniem, tj. w sobotę 26. 08. od godz. 9:00 do 13:00, będzie organizowana we współpracy z OSP KSRG Dębno – Akcja Krwiodawstwa w mobilnym punkcie poboru krwi na parkingu zamkowym. Dla oddających krew, przygotowano atrakcyjne niespodzianki związane z niedzielnym turniejem rycerskim. Kolejną atrakcją towarzyszącą tegorocznym “Międzynarodowym Spotkaniom z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023 na Zamku w Dębnie” będzie duży lunapark, który uzupełni bogatą ofertę pokazów rekonstruktorów i żywej lekcji historii.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Organizatorami: Wójt Gmina Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierz Kurczab, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.


Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra