- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W kwietniu siostry pomogły Bochni, dziś pomoc pojechała do nich!

- REKLAMA -

Środki ochronne, płyny, maski, rękawice trafiły do sióstr Dominikanek z Białej Niżnej. Dary przygotowało Starostwo Powiatowe w Bochni wraz z Domem Pomocy Społecznej, a zawiózł je starosta Adam Korta.

-Gdy usłyszałem, że siostry Dominikanki potrzebują wsparcia, skontaktowaliśmy się i ustaliliśmy czego teraz najbardziej potrzebują. W kwietniu siostry Dominikanki pomagały nam w walce z wirusem, który zagościł w naszym DPS. Ich pomoc była nieoceniona i dziękuję im za to za każdym razem, kiedy mam okazję. Teraz my chcieliśmy wesprzeć Siostry, przekazaliśmy materiały ochronne, które są potrzebne do codziennej walki z wirusem – mówi Adam Korta, starosta Bocheński.

Klasztor w Białej Niżnej jest to głównie dom seniorski, w którym przebywają emerytki, ale odbywa się tutaj także pierwszy etap nowicjatu, czyli tzw. formacja podstawowa nowicjuszek.

W klasztorze tym mieszkają trzy siostry, które pomagały w bocheńskim Domu Pomocy.

Część Sióstr niestety jest zakażonych koronawirusem. Z informacji jakie uzyskaliśmy wiemy, iż wszystkie działania jakie podejmują mają na celu chronienie najstarszych mieszkanek klasztoru przed ewentualnym zarażeniem.

3 komentarze

3 Comments

 1. Kazek

  05 listopada 2020 godzina 15:17

  On tylko pozować umie…. Starosta z niego żaden!

 2. do Kazek

  05 listopada 2020 godzina 16:30

  w punkt!!!

 3. Jaro

  06 listopada 2020 godzina 16:58

  Skoro się tak lubi fotografować, to powinien powiedzieć ile dołożył z własnej kieszeni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra