- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Królówce przebudowano drogę powiatową. Zobacz, jak teraz wygląda? ZDJĘCIA

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni

1,5 kilometra nowej nawierzchni drogowej, kilometr chodnika, prawie 1,2 kilometra kanalizacji deszczowej między innymi udało się wykonać dzięki zrealizowanej w Królówce inwestycji drogowej w ciągu drogi powiatowej.

Przebudowa drogi powiatowej w Królówce to inwestycja, której koszt wyniósł ponad 3,2 miliona złotych, a realizacja trwała dwa lata ze względu na jej zakres.

Starosta Adam Korta i wicestarosta Ryszard Drożdżak wraz z członkami Zarządu Powiatu Rafałem Rudką, Jerzym Błoniarzem i Markiem Rudnikiem,Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Małgorzatą Brzegową oraz Burmistrzami Nowego Wiśnicza Małgorzatą Więckowską i Reginą Wielgus wzięli udział w wizycie roboczej. Towarzyszyli im Dyrektor PZD Tadeusz Białka i Wykonawcy Ryszard Birkowski i Przemysław Birkowski.

-Udało się zmodernizować odcinek drogi, który od dłuższego czasu była w złym stanie technicznym . Jednak priorytetem przy jej realizacji było zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego m.in. poprzez budowę chodnika i poszerzenie jezdni na newralgicznych odcinkach – pierwszy od szkoły do ostatnich zabudowań przed pierwszym mostem na Gackowych Potokach w kierunku Leszczyny i drugi od kościoła do nowego mostu w kierunku Olchawy – wyjaśnia starosta Adam Korta.

W 2020r. na pierwszym odcinku wykonano – 640mb kanalizacji deszczowej, 230mb chodnika, 540 mb nowej nawierzchni asfaltowej o szerokości 6m, wyniesione przejście dla pieszych wraz z oświetleniem aktywnym oraz wykonano elementy powierzchniowego odwodnienia pasa drogowego.

W 2021r wykonano – drenaże, wymianę przepustów drogowych, rowy wraz z umocnieniami, kanalizację deszczową o długości 490mb, nawierzchnię jezdni na długości 900m wraz ze wzmocnieniem podbudowy, chodnik o długości 700 mb wraz z oświetleniem na drugim odcinku.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 3,2 miliona złotych finansowany z Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetów Powiatu Bocheńskiego i Gminy Nowy Wiśnicz.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Kierowca

    01 grudnia 2021 godzina 19:56

    Porządna miejscowa firma,inwestycja oddana bez przecinania wstęgi i pokropku księdza przynajmniej,jak to było w Bochni na KN 2 żenujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra