- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W czwartek Przemek Kossakowski w Bochni. Rusza Małopolski Festiwal Podróżniczy

- REKLAMA -

Zbliża się 3. edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N. To wyjątkowe wydarzenie rozpocznie się PROLOGIEM w Bochni już 16 marca. W kolejnych dniach, 17-19 marca będzie kontynuowane w Wieliczce, a te jedne z najstarszych miast Małopolski połączy swego rodzaju podróżniczy „solny most”.

Gość specjalny w Kinie Regis!

Na sam początek Festiwalu 50°N i Prologu wydarzenia w Bochni odbędzie się Wielka Lekcja Geografii, w której w czwartkowe przedpołudnie wezmą udział uczniowie bocheńskich szkół. Zaproszeni Goście opowiedzą o swoich podróżach i podzielą się ciekawostkami o ludziach, miejscach i kulturach z różnych zakątków świata. Tego samego dnia wieczorem, w Kinie Regis odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Gościem Specjalnym – Przemkiem Kossakowskim, podróżnikiem, dziennikarzem i osobowością znaną z wielu formatów telewizyjnych. Temat jego opowieści do samego końca pozostanie tajemnicą. To publiczność demokratycznie dokona wyboru spośród przedstawionych przez niego propozycji. Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Centrum Informacji Turystycznej.

PROLOG w Bochni rozpocznie 3. Festiwal 50°N, który w kolejnych dniach będzie odbywał się w Wieliczce. To tu przez cały weekend (17-19.03) w MediateceBibliotece Miejskiej odbywać się będą wydarzenia festiwalowe. Na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Strzeżysz, Kamila Kielar, Małgorzata Szumska, Dagmara Bożek czy Łukasz Kocewiak i Jan Krzeptowski-Sabała.

Tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego, a także Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – Artura Kozioła oraz  Burmistrza Miasta Bochnia – Stefana Kolawińskiego.


Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook www.facebook.com/50NFestiwal oraz na stronie internetowej www.50n.pl.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra