- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W czwartek Boże Ciało. Jak będą wyglądały procesje w bocheńskich parafiach?

- REKLAMA -

Zważywszy na trwający wciąż stan epidemii i w trosce o zdrowie wiernych oraz duszpasterzy – nie odbędzie się (podobnie, jak zgodnie z zarządzeniem biskupa tarnowskiego, w całej diecezji) tradycyjna procesja ulicami miasta – informują kapłani z Parafii św. Mikołaja w Bochni.

Natomiast na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna wokół Bazyliki, a w Kościele Szkolnym wystawienie i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

-Zapraszamy rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniącymi do udziału w procesji na dowolnej Mszy św. oraz dorosłych do niesienia baldachimu i feretronów – zachęcają przedstawiciele parafii.

W dni powszednie oktawy Bożego Ciała – Msza św. z Procesją o godz. 7.00 i 18.00. W oktawie o 17.30 będzie Różaniec, a Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie śpiewana w czasie Procesji.

Parafia św. Pawła Apostoła

Procesja do czterech ołtarzy – przygotowanych przez grupy parafian na terenie przykościelnym – odbędzie się zwyczajowo po Mszy świętej o godz. 17.00. Zaplanowano również procesje eucharystyczne dla wiernych zgromadzonych w tym dniu na wcześniejszych Mszach świętych o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Aktualne są wszystkie zalecenia sanitarne (dystans społeczny oraz zasłanianie nosa i ust).

Duchowni z tej parafii zapraszają rodziców z dziećmi dzwoniącymi i sypiącymi kwiaty na każdą Mszę i procesję. Podczas wieczornej procesji będą również mile widziane poczty sztandarowe oraz delegacje z feretronami.

W piątek (12.06) rozpocznie się oktawa Bożego Ciała z wieczornymi procesjami eucharystycznymi wokół kościoła – po Mszach o godz. 18.00. Procesje odbędą się o innych porach dnia: w sobotę (13.06) – po Mszy
o godz. 6.30 i w niedzielę (14.06) – po Mszy o godz. 11.00.

Parafia św. Jana w Bochni

W tym roku z racji trwającej sytuacji epidemii decyzją ks. bpa Andrzeja Jeża procesje mogą odbywać się jedynie wokół kościoła, z zachowaniem reżimu sanitarnego (maseczki, odpowiedni odstęp).

W Parafii św. Jana procesje eucharystyczne będą miały miejsce po każdej Mszy św. (wg porządku niedzielnego) tj.: 6.30; 8.00; 10.00; 11.30; 15.30 i 17.30.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra