PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W czerwcu będzie zdecydowanie łatwiej umówić się do specjalistów w Szpitalu Powiatowym w Bochni

- REKLAMA -

 W miejscu gdzie to tej pory funkcjonował między innymi rentgen – powstaje Centrum Poradni Specjalistycznych. Na ponad 200 metrach kwadratowych zaplanowano 10 nowych gabinetów i dwie duże poczekalnie. Co najważniejsze powstanie też nowa centralna rejestracja dla większości poradni. Nowym centrum będzie kierowała: Beata Abrowska.

To kolejny krok, który usprawni funkcjonowanie bocheńskiej lecznicy, ale przede wszystkim ułatwi kontakt z lekarzami specjalistami.

W jednym miejscu będą przyjmowali m.in. lekarze poradni: chirurgicznej, ortopedycznej, onkologicznej, chorób płuc, okulistycznej, urologicznej, kardiologicznej, dermatologicznej, reumatologicznej, logopedycznej, proktologicznej czy medycyny pracy. W ramach jednej dużej centralnej rejestracji do wszystkich tych poradni wdrożone zostaną nowe jednolite zasady przyjęć i obsługi pacjentów. W ramach rejestracji wprowadzony zostanie elektronicznego systemu rejestracji, a także Telefoniczne Centrum Obsługi (TCO).

– Dzwoniąc na TCO będzie można umówić wizytę do wszystkich  potrzebnych nam lekarzy, a co ważne pacjenci otrzymają dokładną informacje o czasie oczekiwania na połączenie z rejestracją – mówi Beata Abrowska.

Niestety dużym problemem w funkcjonowaniu takich poradni jest ciągle niskie finansowanie porad  specjalistycznych przez NFZ. Wartość zwykłej wizyty lekarskiej płaconej przez NFZ to niespełna 42 zł, co jest kwotą zdecydowanie za niską w stosunku do wartości tego typu świadczeń specjalistycznych obowiązujących na rynku. Generuje to spore braki kadrowe, co z kolei limituje ilość świadczeń w stosunku do występujących potrzeb zdrowotnych pacjentów.

W ramach centrum będą działały także poradnie: dla kobiet oraz neonatologiczna i laktacyjna. Gabinety tych specjalistów zlokalizowano w pawilonie ginekologiczno-położniczym bocheńskiego szpitala. Chodzi o to, aby kobiety w ciąży, a także młode mamy w bezpiecznych warunkach mogły czekać na przyjęcie do specjalisty.

Oddanie centrum zaplanowano w połowie roku. Warto dodać, że rocznie z poradni specjalistycznych bocheńskiego szpitala korzysta ok. 100 tys. pacjentów.

W ostatnich dniach trwające prace nadzorował Starosta Bocheński Adam Korta.

– Bardzo nam zależało na tej inwestycji i reorganizacji. Do tej pory poradnie były rozproszone w kilku miejscach, także poza budynkiem szpitala. Teraz to wszystko się zmieni – podkreśla Adam Korta.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu w szpitalu powstało Centrum Diagnostyki Obrazowej, gdzie w jednym miejscu zorganizowano m.in. pracownię RTG i tomografii oraz rezonans magnetyczny.

3 komentarze

3 Comments

  1. Avatar

    Ania

    24 marca 2021 godzina 14:35

    Czy wtedy już będzie po pandemii?

  2. Avatar

    Pacjrnt

    24 marca 2021 godzina 15:22

    A byłaby szansa na jakąś konkretną poradnię alergologiczną? Alergia to choroba niemalże cywilizacyjn, a trzeba udawać się do Brzeska.

    • Avatar

      Zajawka

      25 marca 2021 godzina 13:37

      Chciał bym leczyć się w tym szpitalu nie musiałbym do Brzeska jeździć na badania lub wizyty oby było więcej lekarzy kardiologuw by pacjenci mieli wybur lekarza u którego chcieli by się leczyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra