- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W ciągu dwóch lat ma powstać nowy ZOL w Bochni. Podpisano umowę z wykonawcą DUŻO ZDJĘĆ

- REKLAMA -

Firma Wodpol wybuduje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bochni. Spółka z Żywca  pokonała  13 innych  firm, które zgłosiły się do przetargu. W piątek Jarosław Kycia dyrektor szpitala oraz Adam Korta Starosta Bocheński podpisali umowę na realizację tej inwestycji. W spotkaniu, które odbyło się w sali narad bocheńskiego starostwa, wzięli udział przedstawiciele Zarządu Powiatu Bocheńskiego.

ZOL wraz z hospicjum powstanie przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Obiekt ma być gotowy w ciągu dwóch lat. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: pierwszy przewiduje wybudowanie obiektu, na to firma ma rok, kolejny – to wykończenie obiektu i wyposażenie go w odpowiedni sprzęt. Zadanie pochłonie blisko 17, 9 mln zł.

W budynku  zaplanowano miejsce dla około 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych.

Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku Szpitala Powiatowego w Bochni. Dysponuje 20 miejscami. Potrzeby są jednak dużo większe.

– Opieka nad osobami potrzebującymi długoterminowego wsparcia medycznego to wyzwanie współczesności. Od początku mojej kadencji wspólnie z zarządem powiatu zabiegaliśmy o to, by powstał taki obiekt na rzecz osób, które ze względu chorobę lub trudną sytuację życiową wymagają wyspecjalizowanej pomocy – podkreśla Starosta Bocheński Adam Korta.

Wodpol to polska firma budowla z wieloletnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt inwestycji, w tym osiem medycznych. To między innymi: budowa Nowego Szpitala w Żywcu, rozbudowa pawilonu szpitala i lądowiska w Centrum Leczenia  Oparzeń  w Siemianowicach Śląskich, budowa Kliniki  Chirurgii Endoskopowej w Żorach czy Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego leczenia Dzieci z FASD.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra