- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Brzesku remontują drogi. Zobacz, które zostaną naprawione! LISTA

- REKLAMA -

Rusza kompleksowy remont dróg przebiegających przez Brzesko. Właśnie rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z modernizacją ulicy Kossaka. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, którego pracownicy wkrótce pojawią się także na osiedlu Jagiełły, by później sukcesywnie przemieszczać się w miejsca objęte planem całej inwestycji.

Remont obejmie zaniedbane, od wielu lat drogi na miejskich osiedlach, gdzie występuje intensywny ruch kołowy i pieszy. Zmodernizowane zostanie łącznie ponad 3 kilometry dróg.

Prace prowadzone będą na odcinkach ulic Kossaka, Kościuszki, Mickiewicza, Ogrodowej, Dworcowej, Wyzwolenia, Bolesława Chrobrego, Świerkowej, Lawendowej, a także na osiedlu Jagiełły. Wartość prac wyniesie 5 588 420,19 złotych, z czego 956 305,69 zł to środki własne gminy Brzesko, a 4 632 114,50 zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez brzeski samorząd z programu Polski Ład.

Z uwagi na szeroki zakres planowanych prac, wcześniej zostanie opracowany szczegółowy harmonogram, aby zachowana została płynność ruchu w miejscach, w których remonty będą prowadzone. Oczywiście, pewne utrudnienia w ruchu drogowym są nieuniknione. Tym bardziej, że równolegle z remontami nawierzchni drogowych, prowadzone będą inne prace związane z poprawą miejskiej infrastruktury.

Spółdzielnia Mieszkaniowa na polecenie Komendy Powiatowej PSP w Brzesku zmuszona jest do usunięcia niektórych przydrożnych drzew. Wycinka jest konieczna, bowiem osiedlowe drogi pełnią także tzw. funkcje „pożarowe”, a zahaczające o przestrzeń pasów drogowych korony tych drzew znacznie te funkcje utrudniają. Równowaga ekologiczna zostanie jednak zachowana, bo w miejsce wyciętych drzew zasadzone zostaną nowe.

Swoje zadania inwestycyjne realizuje również Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Brzesku, które na osiedlu Jagiełły będzie prowadzić prace w ramach szeroko zakrojonej, wartej wiele milionów złotych, modernizacji sieci ciepłowniczej.

Skumulowanie tych prac w jednym miejscu i czasie spowoduje, że za jednym zamachem wykonane zostaną zadania poprawiające warunki życia mieszkańców w wielu jego aspektach. Znacznemu skróceniu ulegnie czas związanych z tymi remontami uciążliwości, za które inwestor przeprasza wszystkich mieszkańców.

Warto uzbroić się w cierpliwość, bo efekt prac na pewno te przejściowe utrudnienia wynagrodzi. Z Urzędem Miejskim ściśle współpracuje Zarząd Osiedla Jagiełły na czele z przewodniczącą Barbarą Borowiecką, która na bieżąco będzie informować mieszkańców o postępie prac, przekazując również komunikaty o ewentualnych, krótkoterminowych zmianach w ruchu drogowym.

Co zostanie odnowione?

UlicaDługość Szerokość
Wojciecha Kossaka  300 m      6,8
Tadeusza Kościuszki (od ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości)  175 m 9,0 – 10,00
Adama Mickiewicza (od ronda św. Jakuba do ul. Głowackiego)  420 m   8,0 – 8,6
Ogrodowa  210 m   6,7 – 7,6
os. Jagiełły – Obwodowa  406 m   6,0 – 7,5
os. Jagiełły (wzdłuż bloków)  250 m       4,0
Dworcowa  100 m   9,0 – 12,3
Wyzwolenia  382 m    5,5 – 8,0
Bolesława Chrobrego (od Piastowskiej)  197 m    3,0 – 5,0
Świerkowa (od Okocimskiej do Mieszka I)  260 m    5,0 – 6,0
Lawendowa  380 m        6,0

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra