- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Brzesku jednogłośnie za przystąpieniem do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla mieszkańców Brzeska. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Brzesku, radni podjęli jednogłośnie uchwałę o przystąpieniu do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Dzięki niej w Brzesku może powstać kilkadziesiąt tanich mieszkań, dostępnych dla młodych ludzi.

To jeszcze nie wszystko padła propozycja, aby siedzibą SIM Małopolska było właśnie Brzesko.

Co ciekawe Bochnia odstąpiła od realizacji programu. Podczas kwietniowej sesji RM w Bochni, radni nie zgodzili się na utworzenie spółki SIM, większość z nich była przeciwna tej inicjatywie.

Co zakłada SIM?

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM), dzięki wsparciu finansowemu z Banku Gospodarstwa Krajowego i Krajowego Zasobu Nieruchomości ma wybudować 900 mieszkań dostępnych dla osób młodych.

Gminy, które przystąpią do projektu mają wnieść do spółki aportem tylko działki pod budowę bloków, a także 3 mln zł, które otrzymają na ten cel z budżetu państwa.

Lokatorzy mieszkań mogą z czasem stać się ich właścicielami poprzez spłatę wartości mieszkania. Dzięki wsparciu inwestycji środkami zewnętrznymi, wartość mieszkania będzie niższa o ok. 40 procent od cen mieszkań na rynku.

Program SIM realizuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii za pośrednictwem Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra