- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Bochni uruchomiono recyklomat. Znajduje się w budynku ZS nr 1

Fot. Starostwo Powiatowe w bochni
- REKLAMA -

W Zespole Szkół numer 1 w Bochni został uruchomiony pierwszy w Bochni i powiecie recyklomat. Można do niego wrzucać butelki plastikowe, opakowania szklane oraz opakowania typu PET, które następnie trafią do powtórnego przetworzenia. Urządzenie postawio dzięki staraniom pracowników Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

Korzystający z recyklomatu muszą mieć zainstalowaną aplikację ECO Wallet i w zamian za każdy oddany surowiec wtórny otrzymają eco-monety, które następnie będzie można wymienić na kupony i nagrody u partnerów akcji.

Instalacja urządzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu Powiatu Bocheńskiego w projekt badawczy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego liderem jest firma EcoTech System z Krakowa.

-Projekt ma za cel opracowanie nowoczesnego systemu recyklingu odpadów, który przede wszystkim spowoduje zmianę zachowania i przyzwyczajeń mieszkańców w zakresie segregacji śmieci w myśl idei, że segregacja ma sens i że się opłaca! – informuje Starosta Bocheński Adam Korta1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Brzeszczot

    15 marca 2023 godzina 18:16

    Gratuluję włodarzom Bochni skutecznego działania .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra