- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Bochni otwarto największy w regionie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wraz z hospicjum stacjonarnym – ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Oddajemy dziś największą inwestycję w historii powiatu bocheńskiego, ale też placówkę niezwykle potrzebną – mówił Adam Korta Bocheński Starosta podczas uroczystego otwarcia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z Hospicjum Stacjonarnym w Bochni.

– ZOL zastąpi oddział opiekuńczo-leczniczy, który funkcjonuje w naszym szpitalu przy ulicy Krakowskiej, tyle, że zamiast 23 miejsc  będzie dysponował  80 łóżkami ustawionymi w funkcjonalnych, wyposażonych w najlepszy sprzęt medyczny salach – podkreślał Jarosław Kycia Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Uroczystego otwarcia obiektu o powierzchni ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych dokonał Starosta Adam Korta, Bernadetta Gąsiorek przewodnicząca Rady Powiatu w Bochni i Krzysztof Kołodziejczyk jeden z inicjatorów powstania ZOL.

-Zapraszam do obejrzenia tego wyjątkowego miejsca, które powstało z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe aby stworzyć miejsce przyjazne seniorom, ale też zapewniające im wygodny pobyt i właściwą  hospitalizację. Oddajemy do użytku dużą inwestycję, którą udało się zrealizować bardzo szybko i sprawnie –  mówił do gości gospodarz powiatu bocheńskiego

Nowy ZOL mieści się przy  ulicy Karolina w Bochni obok DPS i ŚDS w Bochni. W budynku zaplanowano pokoje dwu i trzy osobowe dla 80 pacjentów, w tym dziesięciu wentylowanych mechanicznie. Są też przestronne gabinety lekarskie, rehabilitacyjne oraz  zabiegowe. Na pacjentów czeka wygodna i słoneczna jadalnia, pokój psychoterapii, i sala terapii zajęciowej. Jest również kaplica, w której będą codziennie odprawiane Msze św.

Obiekt jest wyposażony w windy i przystosowany do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ma też klimatyzację.

W uroczystym otwarciu wzięli udział posłowie, przedstawiciele urzędu  wojewódzkiego i marszałkowskiego, członkowie zarządu powiatu, radni powiatowi i miejscy, a także samorządowcy z powiatu bocheńskiego, kierownicy powiatowych jednostek i pracownicy szpitala.

Wydarzenie było okazją do wręczenia podziękowań osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania tej placówki. Specjalne adresy odebrali: poseł Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Stanisław Bukowiec, Wojewoda Łukasz Kmita, Starosta Adam Korta, Przewodnicząca  Rady Powiatu Bocheńskiego Bernadetta Gąsiorek oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Chorych – Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni. Były też podziękowania dla pracowników szpitala i jednostek z nim współpracujących.

ZOL wraz z hospicjum będzie częścią Centrum Solidarności Społecznej im. św. Jana Pawła II.

Pierwsi pacjenci do nowego zakładu, którego koszt wyniósł blisko 22 miliony złotych, będą przewożeni już 2 listopada.

9 komentarzy

9 Comments

 1. Avatar

  Medyczny

  30 października 2023 godzina 16:10

  Wszyscy i Wszystko prezentuje się pięknie.
  Nikt tylko nie mówi o liczbie personelu czy została zwiększona obsada – wykwalifikowana do osób wentylowanych.
  Pięknie jest pisać o zwiększonej liczbie łóżek brawo,a personel ????

 2. Avatar

  Mieszkaniec

  30 października 2023 godzina 16:16

  Szkoda czasu na oglądanie, 125 zdjęć uradowanych i gadających buziek, a ani jednego zdjęcia z wnętrz, miernota…

  • Avatar

   Anonim

   30 października 2023 godzina 18:52

   Ciężka praca personelu wiem coś o tym.Już pracuje na takim oddziale w Krakowie i trudno o personel .A ile serca i sił trzeba podać każdemu z osobna to się nie da wyważyć na żadnej szalce wagowej.To za duża ilość łóżek .Ale życzę powodzenia dla wszystkich i jak najmniej pacjentów chociaż potrzeby duże.

  • Avatar

   Anna

   30 października 2023 godzina 20:48

   Zgadzać się, jak zwykle biurokracja i elity. Pokażcie ile osób z personelu dla podopiecznych . Nie da się tych zdjęć oglądać.

  • Avatar

   Mieszkaniec2

   31 października 2023 godzina 05:28

   O tym samym pomyślałem…

 3. Avatar

  Gaga

  30 października 2023 godzina 19:10

  Przepraszam, ale napiszę zapomnieliscie o wspaniałym człowieku, który ma duże serce i zawsze chętny i przyjazny właśnie dla osób niepełnosprawnych, jest na zdjęciu. Pan Kołodziejczyk właściciel przepięknego obiektu Panorama Nowy Wiśnicz. Pozdrawiam

 4. Avatar

  Anonim

  31 października 2023 godzina 05:06

  Naprawdę szkoda czasu na oglądanie tyłu zdjęć: odznaczeń, nagrod-Zbędne i nie istotne.Po co ta feta?? To nie teatr!!Nie ma istoty chociaż jednego zdjęcia wyposażenia wnetrza. Pokoje 2i3 osób. to żadne osiągnięcie!! Oby personelu nie brakowało..?

 5. Avatar

  Czas minął

  31 października 2023 godzina 05:17

  Bukowiec się cieszy z kwiatków jak dziecko,bo mu dali na pocieszenie na odchodne hehe.

 6. Avatar

  S

  31 października 2023 godzina 23:07

  Są tacy na tych zdjęciach którzy w fotografowaniu się osiągnęli szczyty narcyzmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra