- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W bocheńskim szpitalu otwarto Centrum Poradni Specjalistycznych DUŻO ZDJĘĆ

- REKLAMA -

Jest dziesięć nowych ładnie wyposażonych gabinetów, dwie przestronne poczekalnie i szybszy system rejestracji. W Szpitalu Powiatowym w Bochni otwarto dziś Centrum Poradni Specjalistycznych, któremu podlegają wszystkie poradnie działające w szpitalu. To kolejny krok, który usprawni funkcjonowanie bocheńskiej lecznicy, ale przede wszystkim ułatwi kontakt z lekarzami specjalistami.

Na blisko czterystu metrach kwadratowych zlokalizowanych w  północno-zachodnim skrzydle bocheńskiego szpitala urządzono gabinety lekarskie i poczekalnie.

-Dziś oddajemy trzy gabinety chirurgiczne z gipsownią, gabinet ortopedyczny z pokojem zabiegowym i gipsownią, a także gabinet urologiczny z dodatkową łazienką, kardiologiczny i  okulistyczny wraz z pokojem zabiegowym – wylicza Beata Abrowska, która koordynuje pracą CPS.

Do końca roku do CPS zostanie przeniesiona także poradnia pulmonologiczna, która funkcjonuje na ul. Kazimierza Wielkiego.

– Zarówno mi jak i całemu Zarządowi powiatu bardzo zależało, aby wszystkie poradnie zostały zlokalizowane w jednym miejscu. Wielokrotnie prosili mnie o to sami mieszkańcy, szczególnie starsze osoby, obiecałem i dziś mogę powiedzieć, że słowa dotrzymałem – mówi Adam Korta Bocheński Starosta.

W ramach centrum działają także poradnie: dla kobiet oraz neonatologiczna i laktacyjna. Gabinety tych specjalistów  zaplanowano w pawilonie  ginekologiczno-położniczym bocheńskiego szpitala. Chodzi o to, aby kobiety oczekujące na dziecko, a także młode mamy w bezpiecznych warunkach mogły czekać na przyjęcie do specjalisty.

Warto dodać, że w CPS  wprowadzono jedną rejestrację, gdzie od razu można umówić się do każdego ze specjalistów. Wprowadzono także Telefoniczne Centrum Obsługi (TCO). Pacjenci są między innymi informowani o czasie oczekiwania na połączenie z rejestracją. W planach jest także wprowadzenie elektronicznego systemu rejestracji.

Centrum  Poradni Specjalistycznych jest kolejną  tak zorganizowaną  jednostką w szpitalu po Centrum Diagnostyki Obrazowej, gdzie w jednym miejscu zorganizowano pracę rezonansu,rentgenu, tomografu i USG, Centrum Endoskopii, Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej.

Rocznie z poradni specjalistycznych bocheńskiego szpitala korzysta ponad 100 tys. pacjentów.

Niestety dużym problemem w funkcjonowaniu poradni jest ciągle niskie finansowanie porad  specjalistycznych przez NFZ. Wartość zwykłej konsultacji lekarskiej płaconej przez NFZ to niespełna ponad 40 zł, co niestety jest kwotą zdecydowanie za niską w stosunku do wartości tego typu świadczeń specjalistycznych obowiązujących na rynku. 

5 komentarzy

5 Comments

 1. Zzzz

  14 września 2021 godzina 18:47

  Brakuje poradni hematologicznej można w przyszłości pomyśleć

 2. Przeciętny pacjent

  14 września 2021 godzina 20:56

  Drogie Panie pracujące w rejestracji CPS, obyście zawsze były tak radosne i uśmiechnięte jak w dniu dzisiejszym!

 3. Polka

  14 września 2021 godzina 21:43

  Smutne, brak szacunku dla barw narodowych. Dlaczego znów w szpitalu przecinano biało-czerwoną wstęgę?
  https://youtu.be/qeEc4MXc41w

 4. Chory

  15 września 2021 godzina 05:59

  Teraz każdy będzie wymyślał poradnie której nie ma, a się okaże że w powiecie Bocheńskim jest mało co chorych na tą specjalność. Więc z całym szacunkiem ale ruch to zdrowie, w Krakowie nie brakuje.

 5. oby-watel

  15 września 2021 godzina 16:00

  To zdjęciowa promocja poradni czy osób uczestniczących ? Skąd my to znamy ? A jak z terminami przy rejestracji ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra