- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W bocheńskim szpitalu oddział chorób wewnętrznych bez koronawirusa

- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla chorych, którzy nie są zakażeni koronawirusem. Dzięki przeorganizowaniu pracy w Szpitalu Powiatowym w Bochni udało się uruchomić dodatkowy „czysty” od COVID-19 oddział chorób wewnętrznych. Liczy on 20 łóżek.


Jest on dedykowany pacjentom, którzy trafiają do szpitala z różnego rodzaju dolegliwościami, i nie są zakażeni koronawirusem
.

– To osoby z cukrzycą, niewydolnością nerek czy pacjenci onkologiczni. Choćby ostatnio trafił do nas mężczyzna, u którego podczas badania wykryliśmy guza w płucach – wylicza dr med. Stanisław Górski lekarz SOR i Koordynator ds. COVID + w bocheńskim szpitalu.

Przywrócenie oddziału wewnętrznego dla pacjentów z innymi niż koronawirus dolegliwościami zdecydowanie poprawi diagnostykę tych chorych. Lekarze będą mieć czas i miejsce na wykonanie koniecznych badań, które pomogą w postawieniu właściwej diagnozy.

Miejsca dla chorych internistycznych bez koronawirusa są udostępnione na parterze szpitala. Dzięki temu możliwa jest dodatkowa izolacja od chorych na COVID-19, którzy są leczeni na 2 i 3 piętrze Szpitala.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra