- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Uwaga mieszkańcy Majkowic i Bogucic! Są pieniądze na rozbudowę drogi powiatowej przebiegającej obok waszych domów!

- REKLAMA -

Powiat Bocheński otrzymał prawie 4,8 miliona złotych dofinansowania z przeznaczeniem na rozbudowę drogi powiatowej w Majkowicach i Bogucicach.

Ministerstwo Finansów zdecydowało o przyznaniu 4 752 489 złotych ze środków rezerwy subwencji ogólnej na dofinansowanie inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1424K Bochnia – Uście Solne – Barczków na odcinku Bochnia – Bogucice (etap II Gawłów – Bogucice) w miejscowościach Majkowice i Bogucice”.

– Dzięki pozyskanym środkom zmodernizowana zostanie droga powiatowa w dwóch miejscowościach, od marketu w Majkowicach do skrzyżowania w Bogucicach z drogą powiatową w kierunku Okulic – wyjaśnia starosta Adma Korta.

Bardzo dziękuję pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg  za skuteczne przygotowanie wniosku. Dzięki temu zrealizujemy inwestycję, która wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – kontynuuje starosta.

W ramach tego zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia z podbudową. Droga będzie poszerzona do 6 metrów. Po prawej stronie powstanie pobocze o szerokości 1 metra, natomiast po lewej stronie ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 2,5 metra. W planach są też zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa i drenaż.  Szacuje się, że inwestycja pochłonie prawie 8 milionów złotych, a zakończy się w grudniu.

2 komentarze

2 Comments

 1. Anonim

  30 maja 2021 godzina 17:03

  No nareszcie!!!!!!,a czy po naprawie nawierzchni (drogi) będzie można wymienić zawieszenie uszkodzone jazdą po starej drodze w ramach zadośćuczynienia ?:)

  • GM

   23 czerwca 2021 godzina 18:12

   Zobaczmymy co z tego wyjdzie .chodnik po lewej szkoła po prawej. Rondo by trochę poprawiło bezpieczeństwo ale kto na taki pomysł wpadnie.Pewne jest że piraci nie będą sobie niszczyć zawieszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra