- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ukradł wędki, ale gryzło go sumienie i oddał cały sprzęt

- REKLAMA -

53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego wykorzystując okazję ukradł sprzęt wędkarski. Ponieważ gryzło go jednak sumienie, zwrócił wędki.

W piątek policjanci z Brzeska zostali zawiadomieni o kradzieży sprzętu wędkarskiego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że trzy wędki wraz z osprzętem o wartości 3 tysięcy złotych zostały skradzione z samochodu osobowego, który był niezamknięty.  Hatchback zaparkowany był przed jednym z supermarketów w Brzesku.  Wędki znajdowały się w bagażniku i były widoczne przez szybę.

 
W brzeskiej komendzie wszczęto dochodzenie i kryminalni podjęli działania w tej sprawie. Tymczasem, 53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego dzień po zdarzeniu zadzwonił na komendę i powiedział, że znalazł wędki w zaroślach.

Kryminalni spotkali się z nim i zabezpieczyli znalezisko. Jednak opisana przez świadka historia wydała im się mało wiarygodna. W rozmowie z policjantami mężczyzna twierdził, że nie ma z tą kradzieżą nic wspólnego, ale jego wyjaśnienia nie przekonały kryminalnych.

-W końcu, w trakcie dalszego rozpytywania 53-latek przyznał się policjantom, że to on dokonał kradzieży sprzętu wędkarskiego. Podkreślił, że dręczony wyrzutami sumienia chciał zwrócić sprzęt wędkarski aby uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo chciał zwieść policjantów zmyśloną historią o przypadkowym znalezisku -podkreśla asp. sztab. Grzegorz Buczak.

Tak naprawdę,  przemieszczając się po parkingu zwrócił uwagę na sprzęt wędkarski, który znajdował się w bagażniku za szybą. Odruchowo pociągnął za klamkę pokrywy bagażnika i okazało się, że samochód  jest otwarty. Wykorzystał ten fakt i ukradł  wędki, które następnie ukrył nieopodal miejsca zdarzenia.


Wczoraj  53-latek usłyszał zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd zapewne weźmie pod uwagę pewne okoliczności łagodzące w tej sprawie.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Fart

    09 lipca 2021 godzina 00:56

    Czasowe użytkowanie bez zgody właściciela. Niewielka szkodliwosc społeczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra