- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Udany finał zbiórki makulatury. Na budowę przedszkola w Kamerunie przekazano 5 tys. zł – ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Ostatnią w tym roku zbiórką makulatury, która odbyła się w sobotę przy kościele św. Pawła Ap. zakończono dziewiąty rok Akcji „Makulatura na misje”.

– Pomimo krótkiego odstępu czasowego od ostatniej zbiórki nie zawiedli stali uczestnicy akcji jak również włączyły się nowe osoby i instytucje. Do kontenerów zebraliśmy 9 240 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOMBUD osoby indywidualne i instytucje przekazały makulaturę w ilości 6 180 kg. Łącznie zebraliśmy 15 420 kg. Sześć osób przekazało ofiary pieniężne – informuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Tak, więc na wykończenie (wstawienie okien) następnych sal szkolnych i przedszkolnych w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazano 4 915 zł.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach jak zwykle bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap.

-Bardzo cieszy fakt, że w Akcję „Makulatura na misje” włączają się następne szkoły i przedszkola. Wszystkie dzieci, które przynoszą z domu makulaturę, mają świadomość, że pomagają swoim rówieśnikom w dalekim Kamerunie: Tym razem naszą Akcję wspomogły: Publiczne Przedszkole w Jodłówce, Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie, Szkoły Podstawowe Nr 5 i Nr 7 w Bochni, Szkoły Podstawowe: w Dąbrówce, Strzelecach Wielkich, Królówce, Żmiącej, Stańkowej, Biesiadkach, Liceum Ogólnokształcące w Brzesku. Aktywnie w Akcji „Makulatura na misje” wzięły udział także: Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Wirtech Sp. z o.o. w Bochni, Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni – dodaje Maria Ślusarz.

W tym roku szkolnym do przedszkola zostało przyjętych 100 dzieci, a do szkoły 257. Było to możliwe dzięki wszystkim ludziom dobrej woli i o wrażliwym sercu, którzy włączyli się w akcję składania makulatury na rzecz Misji i budowy Centrum Dziecka w Yuandzie, w dzielnicy Cariere. Dzieci uczą się w salach z otworami okiennymi zabezpieczonymi tylko kratami. Październikowa zbiórka makulatury, na pewno przyspieszy wstawienie okien do sal lekcyjnych.

Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za dziewięcioletnią współpracę S. Kolbena i wspólnota sióstr Pasjonistek składa gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra