- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Uczniowie II LO w Bochni wzięli udział w Międzynarodowym Projekcie Erasmus+ „Rowerem w magiczny świat muzyki”

Fot. II LO w Bochni
- REKLAMA -

Uczniowie II LO w Bochni uczestniczyli w Międzynarodowym Projekcie Erasmus+ ,,Cycle to the magic voice of Music’’ (,,Rowerem w magiczny świat muzyki’’). Przedsięwzięcie realizowali we współpracy z przyjaciółmi z Francji oraz Turcji – szkoły Mugla 75. Yil Fen Lisesi oraz Lycee Jean Monnet.

Główną ideą projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia, np. poprzez częstsze korzystanie z roweru jako środka transportu, a przy tym pielęgnowanie swoich pasji czy zainteresowań (w tym muzyki) i ,,zarażenia’’ nimi innych. W ramach projektu odwiedzili Francję i spotkali się z młodzieżą z Turcji.

Uczniowie zobaczyli flagowe miejsca Paryża, takie jak Wieżę Eiffla, Luwr oraz Katedrę Notre-Dame, pływali po Sekwanie. Od 19-22 maja spędzili czas w urokliwym miasteczku Moulins, w którym aktywnie uczestniczyli w licznych zajęciach, takich jak: warsztaty z fizyki związane z muzyką i dźwiękiem, wycieczkach rowerowych, zajęciach śpiewu i tańca ludowego, grze terenowej.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń, bezpiecznie wrócili do Polski.

“Ten kto żyje widzi dużo, ten kto podróżuje widzi więcej”- tak mówi pewne arabskie przysłowie, które trafnie podsumowuje cały ich wyjazd. Każda podróż kształtuje charakter, daje poznać odmienne kultury i poszerzyć horyzonty, co jest dużo bardziej wartościowe niż wszelkie rzeczy materialne.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra