- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Uczestnicy WTZ w Proszówkach nabierali sił nad morzem i w Ciechocinku ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Okres,  w którym trwała pandemia związana z wirusem Covid-19 i spowodował pogorszenie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego znacznej części osób, które zostały objęte restrykcjami zwalczającymi tę straszną chorobę.  Dotyczyło to zwłaszcza uczestników WTZ, ich rodzin jak i również pracowników.

– Praca zdalna, ograniczenia w przemieszczaniu się były przyczyną pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego zwłaszcza osób niepełnosprawnych. Kiedy restrykcje zostały zmniejszone lub zawieszone widząc pilną potrzebę przeciwdziałania negatywnym skutkom pandemii zorganizowaliśmy wyjazdy grupowe – tłumaczy Edward Firek, kierownik WTZ w Proszówkach.

W sierpniu w ramach letniego wypoczynku dzięki wcześniejszemu wsparciu sponsorów uczestnicy WTZ wyjechali nad morze do Jarosławca na 11-dniowy pobyt.

W listopadzie uczestniczyli w 14-dniowym turnusie profilaktyczno-zdrowotno-rehabilitacyjnym, finansowanym ze środków Fundacji Zdrowia Inwalidów z Warszawy w sanatorium „Łączność” w Ciechocinku.

Ciechocinek to jedno z najbardziej docenionych uzdrowisk w Polsce. Wyjątkowa lokalizacja obiektu położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego dotarcie do najpiękniejszych atrakcji takich jak: Tężnia, Fontanna Grzyb czy Muszla Koncertowa zajmuje spacerem najwyżej kilka minut.

– Mieliśmy możliwość codziennego korzystania z basenu solankowego, sauny oraz nowocześnie wyposażonych gabinetów zabiegowych. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, układu krążenia oraz oddechowego. Codziennie każda osoba korzystała z kilku indywidualnych zabiegów zleconych przez lekarza prowadzącego – dodaje Edward Firek dziękując sponsorom za możliwość udziału w tej formie leczenia i terapii zarówno uczestników, jak i pracowników WTZ.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra