- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

TRZCIANA. Było o social mediach i marketingu społecznym. W Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyło się kolejne spotkanie networkingowe – ZDJĘCIA, WIDEO

- REKLAMA -

W Gminnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Trzcianie im. Kornela Morawieckiego Solidarności Walczącej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Biznes przy kawie”. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu przedsiębiorców z powiatu bocheńskiego. Gościem spotkania był także Cezary Stawarz, wójt gminy Trzciana.

Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie powstał w styczniu 2020 roku, jako forma pomocy początkującym przedsiębiorcom.

– Chcieliśmy w ten sposób pomóc młodym ludziom, którzy rozpoczynają swoją działalność – zapewnia Cezary Stawarz, wójt Trzciany.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Inkubator szybko powiększył zakres swojego działania z terenu gminy Trzciana na cały powiat bocheński.

Co daje przedsiębiorcom udział w Inkubatorze?

Przedsiębiorcy mają do swojej dyspozycji przestrzeń biurową zorganizowaną w systemie co-working oraz salę konferencyjną. Ale to jeszcze nie wszystko. Przedsiębiorca, który przystąpił do projektu bezpłatnie może korzystać z szkoleń, sesji coachingowych i doradztwa specjalistycznego. Jedną z form wparcia są też spotkania akceleracyjne odbywające się w ramach cyklu ” BIZNES przy kawie”.

Należy podkreślić, że Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem dla ludzi biznesu, przedsiębiorców. To właśnie tutaj w Trzcianie tworzy się przestrzeń, w której przedsiębiorcy spotykają się, dzielą się swoim doświadczeniem, wymieniają kontaktami, czy nawiązują współpracę. Jest to miejsce przeznaczone do pracy i rozwoju potencjału przedsiębiorczości w Gminie Trzciana oraz powiecie bocheńskim.

– Uczestniczy w nich grupa przedsiębiorców oraz mentorzy. Spotkania organizowane są w luźnej atmosferze. Przedsiębiorcy mogą wymieniać swoje doświadczenia oraz omówić bieżące problemy i wyzwania związane z prowadzeniem własnego biznesu – wyjaśnia Adriana Chojecka, dyrektor Gminnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Trzcianie.

Podczas każdego tego typu spotkania mentorzy prezentują krótkie wystąpienie o tematyce biznesowej, a podczas networkingu wskazują możliwe rozwiązania aktualnego problemu biznesowego przedsiębiorcy. Podczas ostatniego spotkania dyskutowano na temat social mediów i marketingu społecznego.

Tradycyjnie też przedsiębiorcy prezentowali własną firmę. Tym razem najlepiej poradziła sobie z tym Joanna Dziedzic – DZIEDZIC DESIGN, która otrzymała tytuł „Mówcy Dnia Gminnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Trzcianie”.

W projekcie Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie uczestniczą między innymi firmy ZOBACZ

Inkubator przedsiębiorczości działa w ramach projektu pn. „Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie” nr RPMP.03.02.00-12-0093/19. Jest on realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra