- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

To ułatwienie dla niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi. Starostwo przebudowało wejście od ul. Różanej

- REKLAMA -

Budynek Starostwa Powiatowego w Bochni od ul. Różanej jest już dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zakończona właśnie inwestycja pochłonęła blisko 350 tysięcy złotych.

Tego typu zmiany i udogodnienia są konieczne, by ograniczać wykluczenie i marginalizację osób niepełnosprawnych. W zeszłym roku uruchomiliśmy usługę wideotłumacza języka migowego w starostwie i dostosowaliśmy strony internetowe starostwa jak również jednostek organizacyjnych. Chcemy też by w budynku starostwa powstała winda, prace nad projektem już trwają.  Myślę, że wszystkie osoby mające trudności z poruszaniem się z zadowoleniem przyjmą kolejne zmiany.

— mówi Starosta Bocheński Adam Korta 

Zrealizowana inwestycja ułatwi wejście do budynku osobom z niepełnosprawnościami. W ramach tego zadania przebudowano wejście do budynku i zamontowano zadaszenie, powstał też specjalny podjazd, co ułatwi dostęp do urzędu nie tylko osobom na wózku, ale także rodzicom z małymi dziećmi. Teraz spokojnie można również podjechać samochodem, ponieważ wydzielono i oznakowano miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz miejsce dla pojazdu osoby z dzieckiem.

W ramach prowadzonych robót została wykonana również hydroizolacja na całej długości ściany piwnic wzdłuż elewacji od strony ulicy Różanej.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    brawo

    20 stycznia 2022 godzina 17:16

    Elegancko,sto razy lepszy i zaradniejszy starosta od „kierowcy promilowego” i nadwymiarowego z marnymi sukcesami …..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra