- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

To mogło skończyć się tragicznie! 28-latek ściął dwa znaki drogowe i zatrzymał się na przejściu dla pieszych

- REKLAMA -

Wczoraj, około godz. 16.30 w Uszwi kierujący oplem astrą jadąc w kierunku Nowego Sącza stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na wysepkę ścinając dwa znaki drogowe oznakowania przejścia dla pieszych.

– Skutki tego zdarzenia mogłoby być tragiczne, gdyby na przejściu znajdowali się piesi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 28-latek siedzący za kierownicą opla był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym a na jego koncie pojawiły się punkty karne – mówi asp. sztab. Ewelina Buda, rzeczniczka prasowa KPP w Brzesku.

Policja apeluje do kierujących, aby dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra