Wydarzenia

Tak jak zapowiadaliśmy: od czwartku zmiana organizacji ruchu na ul. Mickiewicza. Co się zmieni?

W związku z kolejnym etapem robót rewitalizacyjnych od godz. 8.00 w czwartek zostanie zmieniona organizacja ruchu na ulicy Mickiewicza.

Zmiany polegać będą na przywróceniu ruchu na odcinku ul. Mickiewicza od ul. Różanej do ul. Kazimierza Wielkiego. Zamknięta zostanie natomiast część ul. Mickiewicza na odcinku od ul. Różanej do Placu Świętej Kingi.

Co to oznacza?

 • jadący ulicą Różaną będą zobowiązani skręcić w prawo w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego,
 • jadący ulicami Plac Świętej Kingi od strony Rynku oraz od strony ulicy Bernardyńskiej kierują się bez zmian w ulicę Białą.

Przedstawiciele magistratu proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z nadaniem nowej formy ulicy Mickiewicza, gdzie nie oddzielono jezdni od chodnika krawężnikiem i zamontowano nowe latarnie uliczne.

– Zwracamy uwagę, że w przestrzeni, jaka na tej ulicy została uzyskana – przyjaznej pieszym, zostało zlokalizowane miejsce do parkowania pojazdów po prawej stronie jezdni. Oznaczone jest ono innym rodzajem kostki. Na pozostałych nawierzchniach istnieje całkowity zakaz parkowania – czytamy w komunikacie z UM w Bochni.

2 komentarze

2 Comments

 1. wiliam

  20 maja godzina 15:05

  A która to jest strona prawa ( do parkowania ) ? Czy nie prościej można określić np. wschodnia lub zachodnia lub koło Banku lub zakładu Foto? Bocheńscy urzędnicy nie lubią pomocnej dokładności??? !!!

 2. STOP

  21 maja godzina 22:24

  Jak masz problem z rozróżnianiem stron, to lepiej nie wsiadaj za kierownicę. Skoro jest mowa o kierunku w jakim będą się poruszały samochody to chyba normalne, która to prawa, a która lewa strona. A podobno myślenie nie boli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra