- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

SZCZEPANÓW. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Um w Brzesku
- REKLAMA -

Trzynaście drużyn strażackich wzięło udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w sobotę na boisku sportowym w Szczepanowie. Organizatorem wydarzenia byli: Zarząd Gminny ZOSP w Brzesku, Urząd Miejski oraz OSP Szczepanów.nagrody dla najlepszych ufundował burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.  

Najliczniej obsadzona była kategoria seniorów. W gronie sześciu zgłoszonych drużyn najlepiej zaprezentowała się reprezentacja OSP Jasień, która do końca zawodów utrzymała prowadzenie wywalczone po pierwszej konkurencji.

Sztafetę pożarniczą 7×50 metrów ukończyła z nieznaczną przewagą nad OSP Jadowniki. Z ćwiczeniami bojowymi najlepiej poradzili sobie gospodarze. Po podsumowaniu obu konkurencji okazało się, że pierwsze miejsce zajęła OSP Jasień. Na drugim miejscu została sklasyfikowana OSP Szczepanów, a na trzecim OSP Jadowniki. Obie drużyny uzyskały tę samą ilość punktów, jednak o kolejności miejsc zadecydowały regulaminowe niuanse. Tuż poza podium uplasowały się kolejno OSP Poręba Spytkowska, OSP Wokowice i OSP Bucze.

Do rywalizacji seniorek zgłosiły się dwie drużyny – OSP Szczepanów i OSP Jadowniki. W takiej też kolejności zakończyły zawody, chociaż walka o zwycięstwo toczyła się do finiszowych metrów. Podobne emocje towarzyszyły zmaganiom drużyn młodzieżowych. Rywalizację dziewcząt wygrały druhny z OSP Wokowice, wyprzedzając zaledwie o 8 punktów OSP Szczepanów. W konkurencji chłopców pierwsze miejsce wywalczyła OSP Szczepanów, a drugą lokatę zajęła OSP Poręba Spytkowska.

Startujące w zawodach drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez burmistrza Brzeska. Drużyny seniorów otrzymały nagrody finansowe, a ich wysokość zależała od zajętego miejsca. Dla obu drużyn seniorek w ramach nagrody zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny. A dla czterech drużyn młodzieżowych wycieczka do parku rozrywki Energylandia w Zatorze.

Sportowo-pożarniczą rywalizację nadzorowała powołana przez Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Brzesku komisja, której przewodniczył młodszy aspirant Grzegorz Stochel. Koordynatorem i spikerem zawodów był druh Wojciech Podleś.

Sędzia główny bardzo wysoko ocenił organizację zawodów, które zostały rozegrane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Wyniki osiągnięte w tak ekstremalnych okolicznościach świadczą o wysokich umiejętnościach strażaków-ochotników z gminy Brzesko. 

Organizatorzy Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych składają serdeczne podziękowania, za udzielone im wsparcie, firmie Carlsberg oraz Januszowi Urydze, właścicielowi Zakładu Przetwórstwa Mięsnego.  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra