- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

SYLWESTER. Więcej patroli na ulicach, interwencje w domach tylko po zgłoszeniach

- REKLAMA -

Na drogach i ulicach powiatu bocheńskiego będzie dzisiejszej nocy więcej patroli. Do domu policja nam nie będzie zaglądać, chyba, że „życzliwy sąsiad” zadzwoni, że nie stosujemy się do obowiązujących obostrzeń.

– Jak co roku na nocne działania sylwestrowe kierujemy większą ilość patroli. Priorytetem jest bezpieczeństwo w miejscach publicznych, przeciwdziałanie możliwym zachowaniom popełnianym pod wpływem alkoholu, bójkom, aktom wandalizmu – wyjaśnia Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Policja będzie reagować na osoby spożywające alkohol w miejscach zabronionych. Kierowcy będą tej nocy i w Nowym Roku kontrolowani pod kątem trzeźwości.

-W miejscach publicznych będziemy zwracać także uwagę na bezpieczeństwo sylwestrowej nocy pod względem sanitarnym. Istotny jest tu obowiązujący już od kilku tygodni zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób i wprowadzony na Sylwestra od godz. 19:00 zakaz przemieszczania (nie jest niczym nowym – w pierwszej fali epidemii były już ograniczenia w tym zakresie) – dodaje rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Jakie kary?

 • W razie złamania aktualnych zakazów sanitarnych (np. zakazu przemieszczania czy gromadzenia się) policja może zastosować pouczenie, nałożyć mandat do 500 zł bądź skierować wniosek o ukaranie do sądu, który może nałożyć grzywnę w wysokości do 5000 zł.
 • Policja nie wyklucza, że będą też zgłoszenia o nadmiernej ilości osób na „domówce” – wówczas także może podjąć interwencję i przeprowadzić ją tak jak interwencje domowe. Priorytetem będą jednak interwencje dotyczące przestępstw i zagrożenia życia.
2 komentarze

2 Comments

 1. Ukryty

  31 grudnia 2020 godzina 19:56

  Ale bajeczka

 2. Adam

  01 stycznia 2021 godzina 19:46

  Rzecznik potwierdza łamanie prawa przez policję i rząd – Obudżmy się!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra