- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Święty Mikołaj w bocheńskim szpitalu DUŻO ZDJĘĆ

Fot. małgorzata Więcek- Cebula
- REKLAMA -

Zabawki, książeczki, słodycze, a przede wszystkim blisko 7,5 tysiąca złotych przekazał święty Mikołaj przedstawicielom oddziału dziecięcego bocheńskiego szpitala. Wszystko to efekt dwóch akcji, których inicjatorką była Beata Drużkowska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci – Jachowicz – tradycja i kultura. Pieniądze zebrano podczas kawiarenki, która odbyła się w SP nr 1 ZOBACZ, zabawki i słodycze to efekt zbiórki zorganizowanej w wielu punktach Bochni i okolic.

W uroczystym przekazaniu darów, które ze względu na pandemię odbyło się przed budynkiem szpitala, wziął udział starosta Adam Korta, który także przyszedł z prezentami dla dzieci. Był także dyrektor bocheńskiego szpitala Jarosław Kycia, lek. med. Beata Zahradnik-Stopczyńska i Elżbieta Lisak z oddziału dziecięcego szpitala.

W spotkaniu wzięli udział także członkowie stowarzyszenia organizującego akcję: Marian Biernat, Kazimierz Kozłowski, Jan Kasprzycki, Maria Palej-Pyciak, Marzena Wrona-Szydłowska, Iwona Palej i Patrycja Drużkowska. Wszyscy zostali uhonorowali dyplomami z podziękowaniami. Otrzymała je także główna organizatorka i dobry duch akcji Beata Drużkowska.

W rolę Mikołaja wcielił się ks. dr. Marek Mierzyński

Zbiórka słodyczy prowadzona była w sklepach COLD Bogdana i Włodzimierza Chwastek, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni, siłowni Katarzyny Knap Ladies Team, Szkole Publicznej im. Jana Pawła II w Rajbrocie (Agata Nizioł, Jagoda Gajec, Katarzyna Kanonik).

Akcję wsparli także: wójt Mariusz Palej, Urząd Gminy w Rzezawie, Daria Wałkowska Torty Artystyczne Baking Lover Tory, która przekazała ciasteczka oraz Bernadeta Mikuliszak z Krakowa.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  06 grudnia 2021 godzina 23:06

  fajnie, tylko szkoda, że bez maseczek, jak na szpitalne warunki

 2. Avatar

  Ekot

  07 grudnia 2021 godzina 01:17

  Szkoda że nie było Mikołaja w brzeskim szpitalu

 3. Avatar

  Anonim

  07 grudnia 2021 godzina 22:01

  Rodzina Kasprzyckich jest cudowna. Tyle dobrego czynią.

 4. Avatar

  Pacjent

  08 grudnia 2021 godzina 22:54

  Detektorek się podpina i lansuje kosztem darczyncow-bardzo nieładnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra