- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Strażacy z OSP Mokrzyska dostali nowy sprzęt – ZDJĘCIA

Fot. Gmina Brzesko
- REKLAMA -

W siedzibie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach miało miejsce oficjalne przekazanie sprzętu i wyposażenia ratowniczego dla działającej w tej miejscowości jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Mundury i specjalistyczne urządzenia zostały zakupione dzięki dofinansowaniu, które Urząd Miejski pozyskał z Funduszu Sprawiedliwości. 

W spotkaniu uczestniczyli reprezentujący władze państwowe poseł na Sejm RP Norbert Kaczmarczyk, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz przedstawiciele miejscowej OSP – Anna Mleczko, Maria Zachara, Dariusz Łagosz, Rafał Łagosz, Krzysztof Pasierb, Stanisław Piwowarski, Piotr Woda i Bartłomiej Zachara.

Koszt zakupu przekazanego sprzętu wyniósł 70 165, z czego 69 463 złote to dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości, a 702 złote to środki własne. Za tę kwotę zakupiono 8 tłocznych węży pożarniczych (W 52 i W 75), 5 kompletów umundurowania bojowego oraz pilarkę, przedłużacz bębnowy, detektor prądu przemiennego i zestaw narzędziowy, a także automatyczny maszt na tzw. akumulatorową najaśnicę LED i wyciągarkę Kangaroowinch. Do tych urządzeń burmistrz Brzeska dołożył jeszcze zakupione przez Urząd Miejski dwa galowe mundury.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    KBR

    15 września 2023 godzina 18:03

    A gdzie jest poseł Józefa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra