- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

Sterkowiec był najlepszy! Reprezentacja tego sołectwa zwyciężyła w Turnieju o Puchar Burmistrza Brzeska – DUŻO ZDJĘĆ

Fot. UM w Brzesku

Reprezentacja Sterkowca zwyciężyła w Turnieju Sołeckim o Puchar Burmistrza Brzeska Tomasza Latochy rozegranym na stadionie Olimpii Bucze. Zawody były jednym z punktów bogatego programu tradycyjnych dwudniowych Igrzysk Sportowych zorganizowanych przez sołtysa Bucza Daniela Szczupała, KGW „Szpilki”, OSP Bucze oraz Olimpię Bucze.

W turnieju wystartowały reprezentacje siedmiu sołectw i jednego brzeskiego osiedla. Wszystkie stoczyły zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach o różnej skali trudności. Rozpoczęło się od rozgrzewkowego popularnego wyścigu w workach, po czym poprzeczka była systematycznie podnoszona w górę.

Największe emocje towarzyszyły konkurencji zwanej „współpracą sołecką” w której panie wykazywały się umiejętnością wbijania gwoździ i za pomocą stolarskiego młotka oraz rozbijaniem jajek.

Panowie wykonywali czynności znacznie trudniejsze, wręcz dla nich egzotyczne – nawlekanie nitki na igielne ucho i ubijanie piany z jajek z wykorzystaniem tradycyjnej trzepaczki sprawiało im sporo kłopotów.

Po podliczeniu wyników uzyskanych we wszystkich konkurencjach okazało się, że zwyciężyła drużyna Sterkowca, która zaledwie o jeden punkt wyprzedziła drugi w klasyfikacji ogólnej Okocim.

Trzecie miejsce zajęło osiedle Jagiełły. Na kolejnych miejscach uplasowały się Szczepanów, Bucze, Mokrzyska i Wokowice. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe medale, a trzy pierwsze ekipy otrzymały puchary oraz zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi (sprzęt AGD).

W programie Igrzysk Sportowych znalazły się również występy muzyczne. W pierwszy dzień publiczność bawili Łukasz „Struna” Kornaś z zespołem oraz DJ Robertus, a w drugi dzień kapela Gulony oraz DJ RAXO.

Dodatkowymi atrakcjami pikniku były pokaz sztucznych ogni, dmuchane zamki, animacje dla dzieci, jazda konna, loteria fantowa. Obficie zaopatrzone stoiska obsługiwały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Szpilki”. 

.      

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra