- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴 Stefan Kolawiński nie wystartuje w wyborach na burmistrza Bochni!

Bochnia będzie miała nowego burmistrza! Stefan Kolawiński zdecydował, że nie będzie się ubiegał o reelekcję. Gospodarz Bochni nie rezygnuje jednak z aktywności samorządowej. – Jestem zarejestrowany jako kandydat do Rady Powiatu Bocheńskiego z listy KWW Niezależni do Powiatu Bocheńskiego i Gminy – zdradził w rozmowie z Portalem Bochnia z Bliska.

Z ujawnieniem swoich planów burmistrz Bochni czekał dość długo. Oficjalnie o swojej decyzji ma poinformować podczas dzisiejszego koncertu finałowego jubileuszu 770-lecia nadania Bochni praw miejskich.

Wiele czynników przesądziło o tej decyzji. Nie ukrywam, że miałem „domową opozycję”: żonę, która prosiła o więcej czasu dla niej i córkę, która zwracała mi uwagę, cytując słowa piosenki Perfektu, że „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść Niepokonanym” – mówi Stefan Kolawiński.

Nie bez znaczenia było też spotkanie z dobrym znajomym podczas Orszaku Trzech Króli.

Rozmawialiśmy o planach, o przyszłości, to też była osoba związana w przeszłości z samorządem. Po miesiącu byłem na pogrzebie tego człowieka. Zrozumiałem wtedy, że muszę trochę odpuścić, odpocząć – mówi burmistrz.

Czy widzi się pan na stanowisku starosty?

Nie! Nie mam takich ambicji, choć, jak wiadomo w tym przypadku, to radni decydują o wyborze starosty. Chciałbym pracować dla miasta i powiatu, jako radny – deklaruje gospodarz Bochni.

Stefan Kolawiński będzie liderem listy KWW Niezależni do Powiatu Bocheńskiego i Gminy w okręgu wyborczym nr 1.

10 komentarzy

10 Comments

 1. Avatar

  Oby

  03 marca 2024 godzina 14:06

  Zawsze był Pan uważany przeze mnie za dobrego człowieka, który kierując zespołem, nawet w stosunku do opozycji nie krzywdził nikogo, nie był zawistny i nie robił prywatnej wendety, żeby udowodnic swoje stanowisko jeśli inni go nie podzielali. Bardzo żałuję, że swoją decyzją zaprzeczył Pan do tej pory utrwalonemu pozytywnemu wizerunkowi.
  Komitet do którego Pan przystąpił tylko w nazwie jest niezależny, bowiem jego źródłem są włodarze gminy Bochnia. Niestety pana niezależność skończyła się z wraz z przystąpieniem do tego duetu B+M.
  Czy powiatem będzie teraz zarządzał ubezwłasnowolniony skład radnych, którym wmówiono że są niezależni? Komu marzy się bycie starostą lub wicestarostą nie trzeba zgadywać.
  Oby ludzie opamiętali się i pozostawili, poprzez swoje wybory, choć jeden urząd niezależnym od manipulacji i negatywnych ambicji.
  Pozostawili urząd przyjazny obywatelom. Oby!!!!

  • Avatar

   politolog

   03 marca 2024 godzina 16:21

   Nie masz racji – wizerunek SK jako dobrodusznego misia przez wiele lat był tylko na pokaz. Teraz wyszła z niego całą prawda – filozofia życia Bzdeka I Marlenki zawsze mu imponowala . Teraz udowodnił ze mieli rację ci którzy go przejrzeli . A burmistrzem i tak by nie został. Uwaga, do powiatu nie wolno dopuszczać tych z NdPiG kierowanych przez Marlenke i Juliana.

   • Avatar

    WYBORY SAMORZĄDOWE

    04 marca 2024 godzina 01:56

    Dobrze, Dobrze po trzy krócieć Dobrze, że nie odchodzi Pan z Polityki tej prawdziwie rozumianej Polityki. Tak Polityki pisanej przez Duże P. Przecież Polityka to nie wojna podjazdowa z użyciem kłamstw, epitetów, wzajemnego obrażania, szkodzenia innym, opluwania ale rzetelna praca na rzecz społeczeństwa czy narodu.
    Z wypowiedzi niektórych osób przedstawionych na tym portalu wynika jednak, że politykę tarkują w sposób bardzo indywidualny, JEDNOSTKOWY . Nie wiem czy dobrze odczytują ich intencje ale zdaje mi się, że „nie wiedzą co czynią”. Przepraszam głęboko ale nie zamierzam osądzać nikogo bo tylko Bóg zna dogłębnie każdego człowieka i to Jemu przysługuje ocena każdego człowieka i to ocena bardzo sprawiedliwa. Jest teraz okres Wielkiego Postu dlatego powstrzymajmy się od nietrafionych osądów albowiem powiedziane jest – „NIE SĄDZCIE A NIE BĘDZIECIE SĄDZENI”. Nikomu nie narzucam swojego trybu myślenia a jednak jeśli mimo wszystko komuś sprawiłem przykrość lub jeszcze gorzej wywołałem gniew i oburzenie to przepraszam ale to może wynikać jedynie z emocji po przeczytaniu niektórych komentarzy. Pozdrawiam serdecznie.

    • Avatar

     Gość P

     08 marca 2024 godzina 11:29

     Nie narzuca, swojego „trybu myślenia” i nie mieszaj PANA- w po-dworkowe ustawki samorządowej po-lityczki.

 2. Avatar

  Anonim

  03 marca 2024 godzina 14:23

  Człowiek przyzwoity,rzadkość teraz!!!

 3. Avatar

  Kazimierz.

  04 marca 2024 godzina 08:51

  Mieszkańcy Bochni to SPECYFICZNY naród, kandyduje,źle nie kandyduje,źle i tak ze wszystkim co się robi w Bochni.Oczywiście nie wszyscy.Pozdrawiam.

 4. Avatar

  Anonim

  04 marca 2024 godzina 09:00

  Negatywne komentarze pisane przez paru zatwardziałych starych pierników którzy nigdy się nie spełnili . Wstyd miernoty.

 5. Avatar

  ad vocem

  04 marca 2024 godzina 19:21

  Styl adekwatny do tego duetu z gminy?! Nie umieją czytać ze zrozumieniem i napisać kilku sensownych argumentów ad vocem, tylko obrażać potrafią. I takich mamy kandydatów do powiatu i gminy!!! Cóż za styl i determinacja.

 6. Avatar

  Paul.

  04 marca 2024 godzina 23:37

  Najlepsza wiadomość dla mieszkańców,bo to były zmarnowane kadencje i niemoc,brak ambicji i własnego zdania.Szkoda tylu lat straconych.Beznadziejne niby zarządzanie minęło bezpowrotnie i odejdzie w atmosferze chaosu,niesłuchania mieszkańców i wielu afer,niespełnionych obiecanek i marazmu .

  • Avatar

   Gość P

   07 marca 2024 godzina 07:03

   Zgrabnie napisane, na poły rzetelnie-tyle, że to nie jest wpis, ogólnie znanego władzom Miasta i Powiatu „Paula”- więc się po-staraj i zmień nick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra