- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Stefan Kolawiński burmistrz Bochni bez absolutorium i wotum zaufania

- REKLAMA -

Przy 7 głosach – za, 5 – przeciw i 8 wstrzymujących się radni nie udzielili burmistrzowi Bochni absolutorium za realizację budżetu w 2019 roku. W tym przypadku konieczna jest bowiem bezwzględna większość głosów. Dla Bochni wynosi ona 11. Identycznie zakończyło się głosowanie nad wotum zaufania.

Taki stan rzeczy, może choć nie musi, skutkować wnioskiem rady o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza Bochni. Na podjęcie uchwały w tej sprawie Rada Miasta w Bochni ma 14 dni.

W wywiadzie udzielonym RDN Małopolska Burmistrz Stefan Kolawiński zwrócił uwagę, że decyzja o nieudzieleniu absolutorium jest pozbawiona podstaw merytorycznych.

Natomiast jest to gra polityczna która w sposób nieelegancki kreuje rzeczywistość, która nie ma żadnego uzasadnienia – podkreślił gospodarz miasta.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Bochni dyskutowano także nad raportem o stanie gminy.

ZOBACZ PEŁNY ZAPIS SESJI

2 komentarze

2 Comments

 1. Wyborca

  29 sierpnia 2020 godzina 15:37

  Szanowni Państwo Radni,zastanawiam się czy wstrzymywanie się od głosu jest aktem tchórzostwa czy też brakiem troski o dobro miasta.jednym i drugim? Apeluję do Waszych sumień jako wyborca i pytam czy o taką Bochnię nam chodzi? Przecież możecie to zmienić,póki jeszcze nie jest za późno.

  • Vigo

   30 sierpnia 2020 godzina 12:37

   A sądzisz że coś się zmieni? Na dzień dzisiejszy brak prawdziwego gospodarza miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra