- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

STARY WIŚNICZ. Policjanci podpowiadali uczniom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu. Mundurowi tłumaczyli jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Były też prezenty.

Mundurowi pokazali, co w ruchu pieszych jest bezpieczne, a co może spowodować zagrożenie. Policjanci uczulali, aby zawsze korzystać z przejść dla pieszych oraz chodnika i nie przebiegać przez jezdnię, ani też nie wybiegać na nią zza pojazdu lub innej przeszkody.

Policjanci szeroko omówili także przepisy związane z zakazem korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię. Wskazali również największe błędy i zagrożenia związane z niestosowaniem się do przepisów.

Mundurowi omówili także zasady bezpieczeństwa rowerzystów, wskazując tutaj, choćby na prawidłowy stan techniczny roweru. Przedstawione zostały również przepisy związane z korzystaniem z hulajnogi elektrycznej.

Po części teoretycznej uczniowie otrzymali od mundurowych elementy odblaskowe oraz mogli zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra