- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Starsza kobieta błąkała się po centrum Iwkowej. Pomogli jej policjanci

- REKLAMA -

Policjanci z Czchowa zaopiekowali się starszą kobietą, którą odnaleźli podczas patrolu w centrum Iwkowej. Kobieta sprawiała wrażenie kompletnie zdezorientowanej i zagubionej. W rozmowie z mundurowymi nie potrafiła podać swoich danych personalnych oraz tego skąd pogodzi. Funkcjonariusze zajęli się seniorką i ustalili kim jest, a następnie przekazali pod opiekę zatroskanej wnuczce. 

Wczoraj po godzinie 13, policjanci z Czchowa patrolujący Iwkową od mieszkańców otrzymali informację, że w centrum miejscowości bez celu błąka się starsza kobieta.

Funkcjonariusze szybko odnaleźli kompletnie zdezorientowaną i zagubioną seniorkę. W rozmowie z mundurowymi kobieta wypowiadała się chaotycznie, a próby ustalenia jej tożsamości i miejsca zamieszkania okazały się bezskuteczne.

Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci nawiązali kontakt z okolicznymi sołtysami, aby ustalić, czy kobieta jest mieszkanką gminy Iwkowa.

Próbując dotrzeć do rodziny rozpytywali okolicznych mieszkańców czy jest im znana. Kiedy patrol podjechał pod sklep w miejscowości Dobrociesz starszą kobietę rozpoznała obsługa sklepu.

– Od razu próbowano nawiązać kontakt z rodziną. W międzyczasie z policjantami skontaktował się dyżurny brzeskiej jednostki, który otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny o zaginięciu 89-latki z Dobrociesza. Na szczęście kobieta była już „na pokładzie” radiowozu i została przekazana pod opiekę zatroskanej wnuczce. Jak się później okazało, seniorka wsiadła najprawdopodobniej w busa i znalazła się w miejscu oddalonym od jej miejsca zamieszkania o  około 6 kilometrów – wyjaśnia Ewelina Buda, rzeczniczka prasowa KPP w Brzesku


Policjanci apelują, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni., szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może prowadzić do nieszczęścia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra