- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Spotkanie wcześniaków urodzonych w bocheńskim szpitalu DUŻO ZDJĘĆ

- REKLAMA -

Ponad 60. wcześniaków, które przyszły na świat w bocheńskim szpitalu było honorowymi gośćmi spotkania , które odbyło się w sobotę w Auli Świętego Mikołaja w Bochni. Wzięli w nim udział także rodzice tych wyjątkowych dzieci oraz ich rodzeństwo.

Organizatorami pierwszego spotkania wcześniaków było Starostwo Powiatowe w Bochni oraz zespół Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Termin wybrano nie przypadkowo zbiegł się z obchodzonym 17 listopada Światowym Dniem Wcześniaka. Takich dzieci nie jest mało.

Szacuje się, że co dziesiąte dziecko urodzone w Polsce przyszło na świat przedwcześnie, czyli przed 37. tygodniem ciąży.  

Tylko w tym roku w bocheńskim szpitalu urodziło się już ponad 170 wcześniaków. Wszystkie trafiły pod opiekę wykwalifikowanej kadry zespołu Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP.

Dla tych dzieci, a także ich rodzin organizatorzy sobotniego spotkania przygotowali mnóstwo atrakcji. Był poczęstunek, prezenty, zabawy a także możliwość wymiany doświadczeń.

W spotkaniu wzięła udział Anna Wojakiewicz, sekretarz Powiatu Bocheńskiego, Jarosław Kycia dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni a także personel oddziału noworodków z dr Joanną Hurkałą lekarzem kierującym oraz Ewą Nalepą pielęgniarką oddziałową.

Oprawę muzyczną spotkania zapewniały Aniela i Gabriela studentki Akademii Muzycznej w Krakowie. Przedstawiciele ZRM z Bochni zadbali, by te starsze dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda karetka pogotowia.

Wydarzenie, pierwszego tego typu w historii szpitala, odbyło się dzięki pomocy sponsorów. Pomogli: firma COLD Bogdana i Włodzimierza Chwastek z Bochni, Sklep Kubuś, Firma Nutricia, HIPP, CHIESI, NESTLE, INTERNO, KGW Lawendowe nuty z Nieprześni, Przedsiębiorstwo P.H.U. JURA z Żegociny, Cukiernia Chantilly, Jerzy Kargul HURT WARZYW I OWOCÓW oraz PROJMONTECH Marcina Hurkały, dzięki któremu w Dniu Wcześniaka piękne oświetlony został budynek oddziału noworodków.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra