- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Sportowa rywalizacja w Bielczy ZDJĘCIA

Fot. J.Kwaśniak, Stowarzyszenie Braterstwo Broni - Tobie Ojczyzno
- REKLAMA -

Zawody strzeleckie w kategorii karabinek i pistolet, prezentacja broni palnej i białej, demonstracja broni i instruktaż w zakresie obsługi, zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy medycznej oraz przejażdżka Dnieprem to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników Pikniku Strzeleckiego zorganizowanego na Strzelnicy w Bielczy. Mimo zmiennej aury wydarzenie przyciągnęło wielu pasjonatów strzelectwa z gminy Borzęcin i regionu.

– Piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Braterstwo Broni – Tobie Ojczyzno, przy współpracy z Kołem Strzeleckim LOK w Bielczy, Urzędem Gminy Borzęcin oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie był doskonałą okazją do rywalizacji sportowej, ale też zapoznania się z podstawami obsługi broni. Zorganizowane po raz kolejny wydarzenie dowiodło, jak duże jest społeczne zainteresowanie nauką strzelania – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

W rozegranych zawodach strzeleckich w kategorii karabinek zwyciężył Mateusz Macheta, drugie miejsce zajął Brunon Sztyler, a na trzeciej pozycji uplasował się Krzysztof Stec. W kategorii pistolet, po zaciekłej rywalizacji do ostatnich minut pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Drąg, drugie Grzegorz Teofil, a na trzecim – ponownie w czołówce niedzielnej rywalizacji – zameldował się Mateusz Macheta. W tej konkurencji przyznano również wyróżnienie, które trafiło do Dawida Witka.

– Dziękuję wszystkim tym, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i wzięli udział w pikniku. Gratuluję zwycięzcom zawodów tym bardziej, że kilkudziesięciu uczestników rywalizacji postawiło w tym dniu bardzo wysoko poprzeczkę – mówi Sławomir Majka, Prezes Stowarzyszenia Braterstwo Broni – Tobie Ojczyzno.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra